Grille ogrodowe

Filtruj
Produktów na stronie:
strona:

Jak wybrać grill do ogrodu, aby cieszyć się wieloletnim użytkowaniem?
Bogaty asortyment sklepu Produkty Premium obejmuje grille ogrodowe renomowanych producentów, których wyroby sprawdzają się na całym świecie. Kwestię wieloletniej przydatności do użycia i bezawaryjności rozwiązaliśmy na etapie przygotowywania oferty, zdejmując z klientów konieczność indywidualnej analizy jakościowej. Każdy produkt z naszej oferty przeszedł rygorystyczną kontrolę jakości, a nasz asortyment ograniczyliśmy wyłącznie do grilli ogrodowych klasy premium. Zarówno małe, jak i duże grille ogrodowe ze sklepu Produkty Premium wykazują się najlepszymi parametrami bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu.
Wybór najlepszego modelu będzie miał zatem charakter bardzo indywidualny. Za chwilę przedstawimy opis różnych rodzajów urządzeń do grillowania. Jednak na samym wstępie warto zadać sobie kilka pytań, które pozwolą dopasować rozwiązanie do oczekiwań oraz wymogów przestrzennych.
Jak dużą powierzchnią dysponujemy na ustawienie grilla?

Czy będzie on stał na tarasie, z łatwym dostępem do mediów domowych, czy raczej w oddaleniu od budynku, co wymusi większą autonomię w działaniu urządzenia?
Czy grill do ogrodu zamierzamy wykorzystywać wyłącznie do użytku domowego, czy może dopuszczamy również opcję transportu w inne miejsce?
Czy grill na taras spełnia nasze poczucie estetyki, wpisując się w ogólną aranżację przestrzenną?

Powyższe pytania stanowią podstawę do skutecznej analizy bogatego asortymentu. Grille ogrodowe to produkty służące na wiele lat, dlatego warto poświęcić nieco uwagi na określenie pożądanej specyfikacji urządzenia.
Jakie rodzaje grilli ogrodowych znajdziemy na rynku?
Wszystkie grille ogrodowe spełniają tę samą funkcję – umożliwiają spotkania rodzinne w otoczeniu wyśmienitych potraw przygotowywanych na zewnątrz. Jednak ich budowa oraz metoda wytwarzania ciepła znacznie się różnią. Nasza oferta obejmuje wszystkie podstawowe typy grillów przenośnych. Jakie zatem rodzaje grillów ogrodowych możemy wyróżnić? Czy poszczególne modele mają swoje specyficzne zastosowanie, czy są produktami uniwersalnymi?
Grille murowane
Osoby, które traktują grillowanie jako stały element codzienności w sezonie wiosenno-letnim, mogą pomyśleć o rozwiązaniu stacjonarnym, czy budowie grilla murowanego. Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania betonowe. Zaletą tego typu grilli jest ich dowolna konfiguracja rozmiarowa, a także możliwość idealnego dopasowania koloru i stylistyki budulca do stylu architektonicznego budynku. Zasadność ustawiania konstrukcji murowanych jest jednak ograniczona pod względem przestrzennym. Rozwiązania stacjonarne ma też swoje limity pod względem komfortu. Wypełniając na stałe część przestrzeni zewnętrznej, stają się trwałym składnikiem architektury krajobrazu. Dlatego sklep Produkty Premium rekomenduje duże grille ogrodowe w wersji przenośnej. Ich duża powierzchnia daje ogromne możliwości personalizacji i wygodę użytkowania.
Grille przenośne węglowe
Grille węglowe są obecne w polskich domach od wielu lat. Ich zalet należy upatrywać w specyficznym klimacie, tworzonym przez rytuał rozpalania ognia i dorzucania do niego. Ciepło domowego ogniska znajduje swój pełen wyraz w grillach na węgiel. Fakt wykorzystywania węgla jako paliwa niesie także zalety dla smaku potraw, które zyskują aromat dymu wędzarniczego. Opróżnianie grilla z popiołu nie stanowi obecnie problemu, ze względu na przemyślane rozwiązania zastosowane w tego typu produktach. Pojemne tacki magazynują popiół, który da się następnie łatwo usunąć bez obaw o wysypanie go na ziemię lub płytki tarasowe. Grille ogrodowe w tej wersji dają duże pole do konfiguracji kształtu przestrzeni do pieczenia. Można tu zamontować rożen, który pozwoli na równomierne opiekanie potrawy z każdej strony. Grill na taras, w wersji węglowej, występuje w niezliczonych odmianach rozmiarowych. Małe modele w zupełności wystarczą na potrzeby jednej rodziny. Umożliwiają także transport samochodem w dowolne miejsce. Dla osób preferujących grillowanie w okolicznościach przyrody podczas wyjazdu, węglowy grill do ogrodu stanie się najlepszą opcją o uniwersalnym i autonomicznym zastosowaniu. Duże grille stanowią doskonały wybór dla większych grup osób.

Oferta sklepu Produkty Premium obejmuje grille stalowe oraz ceramiczne. Zaletą grilla ceramicznego staje się wyższa wydajność energetyczna. Produkty tego typu łączą cechy grilla i kamiennego pieca. Materiał ceramiczny odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, a szczelna pokrywa utrzymuje wilgoć z potraw wewnątrz naczynia, nie pozwalając na wysuszenie dań.

Posiadamy wiele modeli na grille węglowe ceramiczne z serii Monolith. Klienci mają możliwość wyboru odpowiedniego rozmiaru, a także poszczególnych parametrów technicznych. Każdy grill został szczegółowo omówiony w zakładce z opisem produktu.

W kategorii stalowych grilli węglowych rynek został zdominowany przez produkty amerykańskiej firmy Broil King, która wyznacza standardy jakości w tym obszarze. Posiadamy m.in. grille węglowe od Broil King w wersji KEG 2000 lub KEG 5000, które zapewniają wygodę mobilności połączoną z gwarancją wytrzymałości mechanicznej. Grille wykonane ze stali cechują się niższą wagą od ich ceramicznych odpowiedników. Broil King stworzył opatentowany system wskaźników temperatury Accu-Temp, wraz z systemem sterowania ciepłem. Za stabilność konstrukcji odpowiadają 4 żeliwne nogi z dolną półką (KEG 2000) lub duże kółka transportowe (KEG 5000).

Osobom, które nie potrzebują aż tak dużej powierzchni do grillowania, proponujemy grille węglowe marki Weber. Ich niska cena w połączeniu ze świetną funkcjonalnością zapewnia komfort i łatwe przenoszenie w dowolne miejsce.

Nieco inną odmianę grillów ogrodowych stanowią także grille na pellet od Broil King. Duży zbiornik na pellet (o pojemności 11 kg dla modelu Regal 400) wraz z systemem automatycznej regulacji temperatury zapewniają niezwykłą wygodę i efektywność cieplną.

Produkty z tej kategorii oferują ogromną uniwersalność i mobilność, stając się tym samym idealnym rozwiązaniem do większości przestrzeni ogrodowych.
Grille gazowe
Grill gazowy niweluje zjawisko występowania dymu w procesie przygotowywania potraw. Precyzyjne pokrętło pozwala na dowolną regulację temperatur, a reakcja urządzenia na polecenie użytkownika staje się niemal natychmiastowa. Grille gazowe dają zatem gwarancję powtarzalności, która jest ważna dla niektórych potraw. Raz ustawiona temperatura będzie utrzymywana automatycznie przez cały czas użytkowania, gdyż paliwo w postaci butli gazowej wystarcza na bardzo długo. Producent Weber nakłania do zmiany przyzwyczajeń i przejścia na rozwiązania gazowe. Należy przyznać, że robi to bardzo skutecznie, proponując w swoich urządzeniach doskonałe walory użytkowe.

Oszczędność przestrzeni na skutek rezygnacji z tradycyjnego paleniska zostawia ogromny obszar do zagospodarowania. Firma wykorzystała go do stworzenia praktycznych szafek na dodatkowe akcesoria. Oferta sklepu Produkty Premium na gazowy grill do ogrodu obejmuje urządzenia firmy Outdoorchef, Weber oraz Broil King. Grille gazowe nie wymagają czyszczenia, co stanowi kolejną ich zaletę. Również koszty eksploatacji w rozliczeniu rocznym prezentują się bardzo korzystnie na tle innych rozwiązań. Osoby, które cenią sobie czyste warunki grillowania, a także pragną zrezygnować z zadymienia, z pewnością docenią naszą ofertę na grille gazowe, występujące w wielu kształtach i rozmiarach.
Grille elektryczne
Grille elektryczne wykazują się ogromną wygodą użytkowania, brakiem emisji szkodliwych substancji, a także niezwykle estetycznym wykonaniem. Równomierny rozkład temperatury i jej dowolna konfiguracja staje się możliwa dzięki nowoczesnym płytom grzewczym, sterowanym przez zintegrowane oprogramowanie urządzenia. Grill elektryczny daje niezwykłą mobilność, gdyż jedynym ograniczeniem w jego ustawianiu staje się długość kabla zasilającego. Brak ognia sprawia, że grill elektryczny jest dopuszczony do użytku na balkonach i tarasach w blokach mieszkalnych, co dodatkowo zwiększa zakres jego użyteczności. Proponowane przez nas grille elektryczne marki Weber wykazują doskonałą relację ceny do jakości, stając się idealnym rozwiązaniem dla każdego typu przestrzeni.

Wybierając grill na taras warto kierować się osobistymi preferencjami. Dokonując zakupu za pośrednictwem sklepu Produkty Premium, mamy gwarancję otrzymania produktu najwyższej jakości. Pojęcia jakości nie ograniczamy wyłącznie do kwestii trwałości i wytrzymałości materiałów. Jakość w naszym rozumieniu to również funkcjonalność i estetyka. Dobraliśmy asortyment biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane powyżej kryteria. Służymy pomocą w wyborze najlepszego produktu, odpowiadając chętnie na pytania klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą na grille ogrodowe, która daje gwarancję satysfakcji z zakupu.