Grille gazowe

Filtruj
Produktów na stronie:
strona:

Jak działają grille gazowe?

Grill ogrodowy gazowy wykorzystuje gaz ziemny jako paliwo do generowania wysokiej temperatury. Urządzenie może być podłączone kablem do domowej instalacji gazowej, lub wykorzystywać zewnętrzną butlę gazową. To drugie rozwiązanie zdecydowanie przeważa w codziennej praktyce grillowania, dając możliwość dowolnego ustawienia sprzętu na terenie ogrodu. Wysoka temperatura spalania osiągana jest niemal błyskawicznie dzięki wydajnym palnikom, a sterowanie intensywnością cieplną wykazuje natychmiastową reakcję na zmianę ustawień przez użytkownika. Dzięki temu potrawy mogą być przygotowane znacznie szybciej niż na grillu węglowym.

Konstrukcja grilla gazowego nie dopuszcza do bezpośredniego kontaktu żywności z płomieniem z palnika. Między palnikiem a rusztem stosuje się dodatkową pokrywę z blachy, która przenosi ciepło, a także zbiera ściekający tłuszcz. Brak efektu zadymienia powoduje także, że grill gazowy ogrodowy nie wymaga regularnego czyszczenia. Oparcie swojego działania na wykorzystywaniu paliwa gazowego generuje znaczne konsekwencje dla kosztów eksploatacji, które w tym przypadku ulegają zauważalnemu obniżeniu.

Grill gazowy przenośny występuje w bardzo wielu wersjach rozmiarowych. Wszystkie umożliwiają podłączenie butli gazowej, dla której przewidziano estetyczną półkę zintegrowaną z całą konstrukcją. Butla gazowa o pojemności 10 kg w zupełności wystarczy na wiele godzin grillowania, czyniąc cały proces niemal bezobsługowym.

Jak wybrać grill gazowy?

Pierwszym kryterium wyboru powinna stać się analiza własnych potrzeb. Dla licznej rodziny miłośników grillowania, odwiedzanych często przez znajomych, idealnie sprawdzi się największy grill z naszego asortymentu – model Broil King Imperial XL Black. Jednak nie wszyscy potrzebują aż tak dużej przestrzeni. Dla wielu osób idealne okażą się inne produkty Broil King. Grill gazowy mały daje większą mobilność, ale trzeba pamiętać o ograniczonej funkcjonalności i ilości zintegrowanych schowków. Mobilność staje się także ważnym aspektem, jeśli chcemy, aby grill był rozwiązaniem uniwersalnym, wykorzystywanym także podczas wycieczek. Mały grill gazowy może nie gwarantuje tak dużej mobilności co rozwiązania węglowe, jednak opcja jego transportu wciąż jest jak najbardziej realna.

Jeśli zależy nam na równomiernym opiekaniu potraw, warto skierować się w stronę propozycji, jaką stanowi grill gazowy z rusztem żeliwnym. Asortyment sklepu Produkty Premium uwzględnia grille dające duże możliwości dodatkowej konfiguracji wyposażenia. Warto zatem sprawdzić przed zakupem, czy doposażenie grilla w ruszt będzie możliwe, lub być może już jest przypisane dla danego produktu. Poszukując grill gazowy z wędzarnią, warto zwrócić się w stronę oferty producenta Weber, który wyposażył niektóre model grilli w specjalne rozwiązania umożliwiające wędzenie.

Grill gazowy nie generuje spalin, stanowiąc całkowicie bezpieczne rozwiązanie. Dlatego ten rodzaj produktów stanowi doskonałą alternatywę dla osób mieszkających w domach wielorodzinnych. Grill gazowy na balkon otwiera możliwość przyrządzania potraw i spędzania wspólnie czasu bez wychodzenia z mieszkania.

Grille gazowe Broil King

Producent grillów gazowych Broil King przygotował szereg serii produktowych o rozmaitym przeznaczeniu. Asortyment sklepu Produkty Premium pełni funkcję kompleksowego zaopatrzenia pasjonatów grillowania w sprzęt dopasowany do ich potrzeb, dlatego zawarliśmy w nim produkty z całej gamy propozycji tego producenta. Małe grille ogrodowe to przede wszystkim seria grillów gazowych Baron. Poszczególne oznaczenia (420, 440, 520) determinują wymiary zewnętrzne grilla. Seria cechuje się optymalną mocą, kontrolowaną przez precyzyjne zawory. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, zapewniają miejsce na montaż 11 kg butli gazowej.

Osoby poszukujące najwyższych walorów użytkowych i największej powierzchni rusztu, powinny skierować się w stronę grillów gazowych serii Imperial. Te monumentalne konstrukcje dają ogromne możliwości przygotowywania potraw dla wielu osób jednocześnie. Palniki o łącznej mocy dochodzącej do 18 kW sprawiają, że każde danie może być gotowe w przeciągu kilku minut. Proponowana przez nas seria stała się synonimem pierwszorzędnych walorów użytkowych, dzięki czemu docenia ją wielu właścicieli domów.

Grille gazowe Outdoorchef

Producent Outdoorchef przyczynił się do rozszerzenia zastosowania grilli gazowych, wypuszczając na rynek kompaktowe urządzenia, takie jak Ascona 570 lub Chelsea 420. Niewielkie koszty zakupu w połączeniu z optymalnym poziomem mocy idealnie sprawdzają się u osób, dla których grillowanie jest ważną, lecz jedynie okresową przyjemnością. Niewielka powierzchnia niektórych balkonów nie pozwala na zastosowanie pełnowymiarowego grilla. Wówczas mały grill gazowy Ascona będzie najlepszym wyborem. Sklep Produkty Premium proponuje także grille wielopalnikowe w serii Australia. Producent Outdoorchef dołożył starań, aby funkcjonalność nie odbiegała tutaj od fenomenalnej estetyki. Grill gazowy z rusztem żeliwnym Australia 415 ma liczne składane półki, osłony palników, a także mechanizm oddzielnego sterowania każdym palnikiem, co pozwala na oszczędności paliwa gazowego.

Grille gazowe Weber

Mamy w ofercie doskonałe grille gazowe od producenta Weber. Rozmach produktów wytwarzanych przez firmę Weber pozwala na dopasowanie do większości potrzeb docelowej grupy klientów. Największym zainteresowaniem cieszą się grille gazowe serii Genesis oraz Spirit, które stanowią kwintesencję skutecznej myśli inżynieryjnej dla tego typu produktów. Zawierają w swojej konstrukcji wszelkie niezbędne funkcje, stając się kompletnymi urządzeniami do różnych zastosowań. Producent Weber zdecydował się na pokrycie niektórych elementów grilla emalią porcelanową, wbudowaniu do pokrywy termometru, a także zastosowaniu zapłonu na przycisk. Grille gazowe posłużą na wiele lat, pozwalając się cieszyć wyśmienitymi potrawami w gronie najbliższych.