Grille na pellet

Filtruj
Produktów na stronie:
strona:

Czym jest pellet jako paliwo?

Pellet jest paliwem w formie granulatu, produkowanym z odpadów drzewnych. Powstaje na skutek sprasowania trocin, pochodzących na przykład z zakładów obróbki drzewnej. Pellet wykazuje wiele unikalnych cech, które nadają mu specyficznych właściwości. Jego duża wartość opałowa łączy się z komfortem użytkowania. Niewielkie rozmiary granulatu pozwalają na stworzenie technologii automatycznego dozowania, dzięki czemu grille na pellet otrzymują znaczną autonomię w działaniu. Proces spalania pelletu cechuje się niską emisją tlenku azotu i tlenku siarki, co czyni ten rodzaj paliwa jeszcze bardziej ekologicznym. Grille na pellet korzystają z rozmaitych mieszanek paliwa, do których produkcji użyto różnych gatunków drzew. Firma Broil King daje tym samym możliwość profilowania aromatu wędzarniczego pod konkretny typ potrawy.

Jak działa grill na pellet?

Grille na pellet łączą w sobie system elektryczny z procesem spalania fizycznego materiału. W celu odpalenia grilla, należy umieścić pellet w specjalnym zbiorniku, a następnie wybrać temperaturę docelową na panelu sterującym. Grille na pellet z oferty sklepu Produkty Premium mają zaprogramowane opcje temperatur, dopasowane do konkretnego stylu przyrządzania potraw.

Wędzenie odbywa się przy temperaturze 107 stopni, natomiast do grillowania potrzebujemy wartości 315 stopni. Sercem systemu zasilania grilla w paliwo jest stalowy podajnik ślimakowy, który wprowadza do komory spalania dawkę pelletu w zależności od ustawień użytkownika. Każdy grill na pellet musi posiadać żarnik oraz wiatrak. Żarnik elektryczny pełni funkcję rozpałki, natomiast zadaniem wiatraka staje się doprowadzanie tlenu do wnętrza. Urządzenie od producenta Broil King jest zatem niemal całkowicie autonomicznym sprzętem, niewymagającym ingerencji ze strony kupującego. Rozpalenie grilla odbywa się za pomocą przycisku na monitorze sterującym. Jedyną czynnością, która wymaga ingerencji człowieka, pozostaje uzupełnianie pojemnika na pellet w określonych odstępach czasu.

Pełna kontrola nad ogniem

Niezwykłą cechą grilla na pellet od Broil King okazuje się również możliwość pełnej kontroli nad fizycznym spalaniem poprzez wbudowany komputer. Sprawdzanie temperatury wewnątrz grilla następuje co 20 sekund. W tych odstępach czasu oprogramowanie gromadzi niezbędne dane do analizy. Jej wyniki wytyczają ścisłe procedury dla komputera, który w dalszej kolejności ustawia odpowiednią dawkę pelletu aby utrzymać, zwiększyć lub zmniejszyć efektywność cieplną.

Broil King daje gwarancję, że utrzymywanie temperatury wewnątrz grilla będzie następowało tak długo, jak długo pellet znajduje się w zbiorniku podawczym. Grill na pellet daje niezrównaną wygodę, wymagając od użytkownika jedynie ułożenia/wyjęcia potraw i dosypania materiału grzewczego.

Grill na pellet – najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Grill na pellet wpisuje się w obecny trend dążący do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko w każdej dziedzinie życia. Pod tym kątem urządzenia firmy Broil King sprawdzają się doskonale. Pellet to paliwo z odnawialnych źródeł energii, które w dodatku wykazuje się znacznie zmniejszoną od tradycyjnych metod emisją dwutlenku węgla.

Jednak poza aspektem ochrony środowiska, grille na pellet oferują wiele zalet w toku ich użytkowania. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj funkcjonalność i wygoda. Po dodaniu pelletu do zbiornika, to komputer sterujący przejmuje na siebie zadanie rozpalenia grilla oraz dokładnego podtrzymania zadanej temperatury.

Grill na pellet staje się urządzeniem o największym stopniu uniwersalności. Daje możliwość przygotowania różnorodnych potraw w formie pieczenia, grillowania, a nawet wędzenia. Broil King doskonale zdaje sobie sprawę z zalet grilli opalanych pelletem, a sklep Produkty Premium zbudował na tej bazie asortyment czterech najlepszych urządzeń od tego producenta.

Grille na pellet w ofercie sklepu Produkty Premium

Grille na pellet od Broil King występują w czterech najlepszych wersjach produktowych, podzielonych na dwie serie: Baron oraz Regal. Z dumą stwierdzamy, że wszystkie produkty i serie posiadamy w ofercie sklepu Produkty Premium.

Grill na pellet Broil King z serii Baron pojawiły się w dwóch odmianach: 400 i 500. Regulacja temperatury w każdym z nich odbywa się za pomocą elektronicznego panelu, który znajduje się na zewnątrz komory magazynującej paliwo. Wewnętrzna część pokrywy grillowej zawiera 2 sondy, które wysyłają informacje do termometru zintegrowanego z komputerem. Seria Baron proponuje grille na pellet z systemem rożna obrotowego z prętem i kolcami oraz silnikiem elektrycznym.

Niezwykle ważnym etapem skutecznego grillowania staje się także odpowiednie czyszczenie. Grille Broil King Baron posiadają wysuwaną tackę na tłuszcz oraz pojemnik na popiół, dzięki którym usunięcie brudnych substancji zajmuje dosłownie chwilę.

Osoby, które potrzebują nieco większej powierzchni grillowania, powinny zainteresować się propozycją grilla na pellet Regal 500. Broil King wprowadził do grillowania technologie wpisujące się w nurt cyfryzacji. Grillem Regal 500 można sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfon. Taka funkcja otwiera zupełnie nowe możliwości, dając swobodę i elastyczność. Aplikacja mobilna wyświetla wszystkie parametry dotyczące obsługi grilla, czerpiąc informacje od czujników zamontowanych w samym urządzeniu. Wyposażenie grill obejmuje zestaw rożna obrotowego z palnikiem, a także dwustronne żeliwne ruszty.

Grille na pellet z oferty Produkty Premium to najlepsze rozwiązania na rynku. O ich niezwykłych walorach użytkowych świadczy fakt rosnącego zainteresowaniami nimi przez kupujących, oraz dziesiątkami zrealizowanych transakcji. Grille na pellet od Broil King dają ogromne możliwości tworzenia aromatycznych dań, czyniąc to w sposób efektywny i ekologiczny.