Grille węglowe

Filtruj
Produktów na stronie:
strona:

Jak działa grill węglowy?

Zasada działania grilla węglowego jest niezwykle prosta, choć wymaga nieco więcej wysiłku niż w przypadku modeli automatycznych. W celu inicjacji procesu spalania, użytkownik musi sam wykonać wszystkie czynności. Grill węglowy nie posiada komputera, dlatego zarówno dawkę do rozpalenia, jak i dozowanie paliwa węglowego, przejmuje na siebie użytkownik. Wiele osób uważa, że to właśnie w tym tkwi klimat biesiadowania.

Grill węglowy duży posiada pokrywę o dobrych właściwościach izolacyjnych, dzięki której staje się możliwe osiągnięcie wysokiej temperatury wewnątrz naczynia. Przyrządzanie dań na grillu węglowym stanowi proces podzielony na dwie główne metody: pośrednią i bezpośrednią. W metodzie pośredniej naszym zadaniem jest utrzymanie stosunkowo niskiej temperatury wewnątrz pokrywy (max. 200 stopni). Szczelność pokrywy gwarantuje równomierne opiekanie pożywienia z każdej strony. Regulacja temperatury odbywa się za pomocą otworów wentylacyjnych. Ich częściowe zamknięcie nie pozwoli na dotarcie odpowiedniej ilości tlenu do komory spalania, dzięki czemu ogień przygasa.

Z kolei bezpośrednia metoda grillowania zakłada położenie niewielkich części potraw na ruszcie, a następnie doprowadzenie temperatury w komorze grilla do około 290 stopni. Żywność ma bezpośredni kontakt z ogniem, stąd nazwa tej metody.

Grille węglowe to najstarsze rozwiązanie, sięgające niemal dwóch stuleci wstecz. Obecne produkty działają jednak na podobnej zasadzie. Grill węglowy z pokrywą wpisał się na stałe w świadomość właścicieli ogrodów, którzy doceniają jego walory użytkowe.

Jakich materiałów użyto do produkcji grilla węglowego?

Podstawowym budulcem do konstrukcji grilla jest stal. Odpowiednio ocynkowana, zapewnia wysokie właściwości użytkowe, trwałość oraz estetyczne wykończenie. Tuż za stalą plasuje się konstrukcja ceramiczna. Stalowy grill węglowy zamykany, który stanowi zdecydowaną większość pozycji oferowanych w sklepie Produkty Premium, pozwala na łatwe przenoszenie, przygotowywanie wielu potraw jednocześnie, a także osiągnięcie wydajności. Dobrze pomalowana stal zachowuje swój wygląd na długie lata, jeśli jest regularnie czyszczona.

Jako druga opcja zakupowa widnieją także grille węglowe ceramiczne. Wysoką wagę rekompensują tutaj liczne zalety, które uwidaczniają się podczas samego grillowania. Ceramiczny grill węglowy duży tworzy efekt komina, dzięki czemu węgiel rozpala się szybko. Rozwiązania ceramiczne wykazują się ponadto doskonałą izolacją termiczną, dzięki której zużycie węgla można ograniczyć nawet o 50%. Oferta sklepu Produkty Premium obejmuje m.in. takie produkty jak ceramiczny grill węglowy z pokrywą marki Monolith. Ceramiczny grill wędzony z rusztem żeliwnym z serii Monolith LeChef wykazuje się użytecznym zakresem temperatur w przedziale 70-400 stopni. Grill ten posiada również doskonałe parametry ekonomiczne, wynikające po części z jego izolacji. Ilość węgla potrzebna do całodobowego grillowania wynosi zaledwie 3 kg, jeśli cały czas utrzymamy ustawienia temperatury na minimalnym poziomie.

Stal do produkcji grilla cechuje się wytrzymałością i funkcjonalnością, natomiast grille ceramiczne są częstym wyborem w przypadku potraw, które wymagają bardzo wysokiej temperatury i szybkości przygotowania.

Grille węglowe w ofercie Produkty Premium

Wybierając grill węglowy z pokrywą, nasi klienci otrzymują szereg interesujących propozycji od uznanych producentów. Produkt łączący cechy tradycyjnego grilla z piecem kamiennym to wspomniany już grill Monolith LeChef. Firma Monolith oferuje wiele innych modeli, które dopasowują się do indywidualnych oczekiwań poprzez konfigurację rozmiaru i koloru.

Niezwykłą estetyką i specyfikacją techniczną może się wykazać propozycja od Broil King – grill węglowy zamykany KEG 5000. KEG 5000 to grill węglowy z rusztem żeliwnym, który posiada także wygodne i elegancje półki z każdej strony paleniska. Za sterowanie przepływem powietrza odpowiada tutaj autorska technologia Broil King. Każdy grill producent wyposażył w sprężynowy mechanizm otwierania i zamykania pokrywy oraz otwieracze do butelek zintegrowane z konstrukcją uchwytów.

Ciekawą ofertę przedstawia także producent grilli węglowych Weber, który koncentruje się na zapewnieniu jak największego asortymentu pod względem rozmiarów. Mamy tu do dyspozycji grille przeznaczone do niewielkich powierzchni, a także pełnowymiarowe produkty typu grill węglowy z wędzarnią Weber Performer.

Weber podjął dla tego produktu nowatorską decyzję o zastosowaniu zapłonu elektrycznego, wspieranego przez oprogramowanie do momentu złapania żaru przez paliwo węglowe. Grill węglowy z wędzarnią od Weber to wzorowy przykład idealnego produktu, który posłuży na wiele lat.

Asortyment sklepu Produkty Premium zawiera niemal 100 propozycji na profesjonalne grille, wspierając tym samym rodzimą pasję do grillowanie w gronie rodziny i przyjaciół. Ułatwiamy wybór dzięki szczegółowemu opisowi, który znajduje się w zakładce z opisem produktu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, służąc pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania.