Ekspresy do kawy Jura

Filtruj
Produktów na stronie:
strona:

Ekspresy do kawy Jura – najlepsza jakość kawy za jednym przyciskiem

Można znaleźć u nas ciśnieniowe ekspresy do kawy z różnej półki cenowej. Wszystkie urządzenia charakteryzuje jednak niezmiennie elegancki, nowoczesny design, dzięki czemu efektownie prezentują się we wnętrzach. Zależnie od własnych upodobań estetycznych do wyboru pozostaje na przykład biały ekspres do kawy, a także modele w kolorze czarnym i srebrnym.

Automatyczny ekspres do kawy Jura i jego zalety

Ekspresy do kawy Jura stanowią urządzenia domowe, które gwarantują wyjątkowo prostą obsługę. Dzięki nim nie trzeba być profesjonalnym baristą, żeby móc przyrządzić idealne espresso, ristretto czy inny, ulubiony specjał kawowy. Za wysoką jakość naparów odpowiada zastosowanie w ekspresach technologii ekstrakcji pulsacyjnej. Charakteryzuje się ona czasem optymalnie dobranym dla każdego rodzaju kawy, jaki zaprogramowano w ekspresie. Za pośrednictwem minimalistycznego panelu obsługi ekspresu można aktywować parzenie kawy poprzez jedno dotknięcie przycisku. System grzewczy Termoblok zapewnia natomiast krótki czas podgrzewania wody.

Pomimo wygodnej automatyzacji ekspresy do kawy Jura pozostawiają swoim użytkownikom pewną dozę możliwości dostosowywania jednostki zaparzającej do własnych preferencji. Zależnie od modelu ekspresu, dostępna jest choćby wielostopniowa regulacja mocy naparu. Zapewnia to możliwość uzyskania pożądanej intensywności smaku kawy. Podobnie istnieje możliwość dopasowania ilości wody do rozmiaru ulubionej filiżanki.

Doradzamy, jaki ekspres do kawy wybrać

Dobór konkretnego modelu ekspresu ciśnieniowego warto dostosować nie tylko do posiadanego budżetu, ale również do ulubionych specjałów kawowych. Bez wątpienia wartą swojej ceny inwestycją jest ekspres do kawy automatyczny. Umożliwia on przygotowywanie kawy o stałej, wysokiej jakości, także przez osoby nieposiadające żadnego doświadczenia w parzeniu kawy. To zasługa intuicyjnej obsługi, którą ułatwiają napis lub symbole na wyświetlaczu ekspresu.

Dla tych, którzy rozważają, jaki ekspres do kawy do 3000 zł będzie odpowiedni, polecamy mały ekspres do kawy z młynkiem. Jest to ekspres automatyczny na jedną filiżankę, jednak stanowi lepszą alternatywę dla ekspresu automatycznego, który umożliwia przyrządzanie dwóch filiżanek jednocześnie, ale nie jest wyposażony w młynek. Warto zwrócić także uwagę na to, czy ekspres dysponuje wysokowydajną pompą. To dzięki niej można rozkoszować się delikatną, gęstą caffe crema.

Dla komfortu codziennego użytkowania ekspresu duże znaczenie ma system obiegu płynów w urządzeniu. Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania ekspresu oraz filtr CLARIS Blue w ekspresach Jura zapewnia pożądaną świeżość i higienę urządzeń. Automatyczne cykle czyszczące są aktywowane za naciśnięciem jednego przycisku. Dla osób, które wysoki priorytet nadają właściwościom estetycznym ekspresu do kawy, polecamy modele o aluminiowym froncie, z podświetleniem filiżanek i osobnym podświetleniem zbiornika wody.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy Jura – najważniejsze atuty

Nie bez powodu to właśnie ekspresy ciśnieniowe znajdują się w dobrych kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych. Przyrządzana za ich pomocą kawa posiada głęboki aromat i jest dostępna w licznych wariantach specjałów. Jej jakość można odtworzyć także w warunkach domowych, posługując się ciśnieniowym ekspresem automatycznym. Eliminuje on konieczność posiadania wiedzy na temat optymalnego stopnia mielenia, a także temperatury oraz czasu parzenia dla poszczególnych rodzajów kaw. Wbrew pozorom ciśnieniowe ekspresy do kawy nie zajmują wiele miejsca. Dotyczy to w szczególności urządzeń, takich jak ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem i pojemnikiem na mleko. Wykluczają one potrzebę korzystania z dodatkowych, zajmujących przestrzeń akcesoriów.

Dla każdego, kogo interesuje cichy ekspres do kawy, modele marki Jura będą stanowić odpowiedni wybór. Gwarantują bowiem szybkie i wygodne przygotowywanie ulubionej kawy o maksymalnych wartościach smakowych. Automatyczny ekspres do kawy to dobra alternatywa także dla wielbicieli kawy speciality. Polecamy w szczególności ekspresy z funkcją Cold Extraction Process – pulsacyjnego tłoczenia zimnej wody pod wysokim ciśnieniem przez świeżo zmieloną kawę. To technologia ekstrakcji kawy na zimno, która umożliwia nowatorski proces przyrządzania oryginalnej kawy typu Cold Brew, w której da się wyczuć także owocowy aromat ziaren kawowych.

Ekspres ciśnieniowy Jura z młynkiem – niepowtarzalny aromat

Zawsze warto wybrać ekspres z młynkiem. Ekspres ciśnieniowy z młynkiem daje natomiast najszersze możliwości dopasowania gatunku i marki kawy do własnych preferencji. Zakup osobnego młynka do kawy stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ należy dobrać akcesorium wysokiej jakości. Ponadto, istnieje konieczność jego samodzielnej obsługi, a zatem decydowania o stopniu i czasie mielenia ziaren kawowych. Wielostopniowe młynki stożkowe w ekspresach jura stanowią zatem duże udogodnienie dla użytkowników. Zapewniają niezmiennie wysoką jakość mielenia ziaren kawowych w bardzo szybkim tempie. Jednocześnie optymalnie dostosowują parametry mielenia kawy, wydobywając z ziaren to, co najlepsze.

Jedynie świeżo mielona kawa charakteryzuje się najbardziej intensywnym aromatem i można otrzymać z niej napary najwyższej jakości. Co więcej, ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem gwarantuje również szeroki wybór specjałów, ponieważ w głównej mierze to stopień zmielenia kawy decyduje o jej walorach smakowych. Bardzo drobno zmielona kawa jest odpowiednia do szybkiego parzenia kawy, a grubo zmielone ziarna najlepiej nadają się do długiego parzenia. Ekspres do kawy mielonej, przeznaczony do kapsułek, nigdy nie zapewni tak wyrafinowanych i bogatych doświadczeń smakowych. Nigdy nie wiadomo również, jakiej jakości ziaren użył producent, gdy widzimy je już w zmielonej postaci. Zakup kawy w formie ziarnistej zapewnia znacznie większą świadomość wyboru.

Część ekspresów do kawy Jura ma aktywny monitoring ilości ziaren. Nadzoruje on, czy w zbiorniku znajduje się wystarczająca ilość ziaren. Tym samym zapobiega pracy młynka na pusto. Dostępne są także ekspresy do kawy z inteligentnymi młynkami sterowanymi elektronicznie, które samodzielnie dostosowują stopień mielenia ziaren.

Rozkosz kawą z mleczną pianką – ekspres do kawy ze spieniaczem

Włoskie napoje kawowe z dodatkiem spienionego mleka skradły serca wielu osobom. Ich sekret tkwi w szczegółach, takich jak idealne proporcje, optymalna temperatura mleka oraz oczywiście grubość i puszystość mlecznej pianki. Z tego powodu wielbiciele kaw, takich jak cappuccino, caffe latte i espresso macchiato koniecznie powinni wybrać ekspres do kawy ze spieniaczem mleka. Tego rodzaju kawy nie tylko efektownie wyglądają, ale również dostarczają niesamowitych wrażeń smakowych. Ponieważ są przygotowywane według oryginalnych receptur, nie powstydziłyby się ich prawdziwe, włoskie kawiarnie. Idealnie komponują się podczas podwieczorków, będąc często wybierane przez gości, którzy nie gustują w czarnej kawie.

System mleczny w ekspresach Jura pozwala na tworzenie perfekcyjnych warstw mleka, kawy oraz puszystej i aksamitnej, mlecznej pianki. Wysokiej jakości dysza spieniająca HP1/CX3 ma wymienną końcówkę, co pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny. Dzięki programowalnej ilości mleka i pianki mlecznej w kawie można przygotować idealny specjał także według własnych preferencji.

Ekspres do kawy ciśnieniowy Jura z młynkiem i pojemnikiem na mleko

Jedną z kluczowych zalet ciśnieniowego ekspresu do kawy jest jego szerokie zastosowanie. Dla osób, którym zależy na możliwości przygotowania jak największej liczby specjałów kawowych, ekspres do kawy z młynkiem i pojemnikiem na mleko stanowi najlepszy wybór. Najbardziej zaawansowane ekspresy do kawy Jura umożliwiają przyrządzenie nawet do 32 różnych napojów, a wśród nich specjały, takie jak cappuccino extra shot, caffe barista, espresso doppio, cortado, latte macchiato, latte macchiato extra shot, flat white oraz cold brew. Co więcej, ekspres do kawy może przygotować także wrzątek na herbatę: czarną oraz zieloną. Eliminuje zatem konieczność korzystania z elektrycznego czajnika. Kiedy goście czekają na klasyczną, czarną kawę, warto skorzystać z możliwości zaparzenia dzbanuszka kawy. To najszybszy sposób na poczęstunek wyśmienitym napojem większej liczby osób.

Inteligentne funkcje ekspresów do kawy Jura

Ciśnieniowe ekspresy do kawy od producenta Jura oferują różnego rodzaju inteligentne funkcje. Wśród nich warto wymienić choćby samouczący się algorytm, który rozpoznaje indywidualne preferencje smakowe i na ich podstawie dostosowuje ekran startowy ekspresu. Przydatne, dodatkowe funkcje, to również One-Touch-Lungo pozwalająca dodać gorącą wodę do wyekstrahowanej kawy lub One-Touch do przyrządzenia specjałów za naciśnięciem przycisku. Zależnie od wyboru poszczególnego modelu urządzenia użytkownik ekspresu może zaprogramować różne pojemności filiżanek, a także wiele poziomów mocy kawy – nawet 10. Podobnie istnieje możliwość zaprogramowania godziny włączania ekspresu, co pozwala cieszyć się wyśmienitą kawą z samego rana. Duże modele ekspresów do kawy gwarantują jednoczesne parzenie dwóch specjałów w tym samym czasie. Na uwagę zasługują także ekologiczne tryby oszczędzania energii. Za jednym przełącznikiem istnieje możliwość odłączenia urządzenia od sieci energetycznej i zapobiegania zużyciu energii w trybie oczekiwania. Zaawansowane modele ekspresów do kawy gwarantują możliwość połączenia poprzez Wi-Fi z siecią domową, co pozwala na ich wygodną, zdalną obsługę.