Paleniska do ogrodu

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Żywy ogień pośrodku ogrodu to idealny przepis na udane popołudniowe lub wieczorne spotkanie z rodziną i bliskimi. Z jednej strony dostarcza on ciepło i poczucie przytulności, z drugiej natomiast pozwala na przyrządzenie wyjątkowych potraw w sposób niedostępny dla użytkownika klasycznej kuchni. Aby jednak utrzymać pod kontrolą wspomniany żywioł, warto postawić na dobrze dobrane do indywidualnych potrzeb palenisko ogrodowe. Dzięki niemu będą Państwo w stanie wydobyć z naturalnego ognia wszystkie jego atuty w kontekście spotkań towarzyskich, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka uszkodzenia trawnika czy podłogi na tarasie.

Czytaj więcej

Paleniska tarasowe w ofercie sklepu Produkty Premium

W ramach naszej oferty opisane rozwiązania proponujemy Państwu w wielu różnych wariantach pod względem estetyki, wielkości, typu konstrukcji, a także rodzaju zastosowanych materiałów oraz wykorzystanych technik wykończeniowych. Wierzymy, że dzięki temu z łatwością wybiorą Państwo spośród poszczególnych opcji tę maksymalnie dopasowaną do Państwa oczekiwań. Dodatkowo warto także zaznaczyć, że mogą Państwo u nas odnaleźć nie tylko palenisko na drewno do zastosowań zewnętrznych, ale także ich gazowe odpowiedniki, które z powodzeniem zainstalować można w ramach np. designerskiego salonu.

Palenisko ogrodowe od Produkty Premium – najważniejsze atuty

Zalety oferowanych przez nas palenisk ogrodowych podzielić można na dwie główne kategorie. Pierwsza z nich wynika z samej specyfiki rozwiązań tego rodzaju. Oprócz dostarczania ciepła oraz możliwości obróbki pożywienia obejmuje ona także m.in.:

  • niepowtarzalną, uzyskiwaną poprzez zjawiskową grę świateł magię towarzyszącą spotkaniom – efekt szczególnie mocno docenią Państwo wieczorem i w nocy,
  • kształt (zwykle wpisujący się w koło, owal albo kwadrat), który pozwala łatwo rozlokować wszystkich gości wokół ognia w równych odległościach, wyznaczając tym samym centrum miejsca spotkania,
  • funkcję dekoracyjną – dobrze wkomponowane w aranżację ogrodu lub tarasu paleniska na drewno istotnie wzbogacają ich estetykę,
  • możliwość przenoszenia, dostępna za sprawą braku konieczności trwałego osadzania w ramach ogrodu czy zespalania z posadzką tarasu – dzięki temu palenisko można bez dużych trudności usunąć z określonej przestrzeni wtedy, kiedy nie jest ono potrzebne.

Druga grupa korzyści płynących z wykorzystania proponowanych przez nas produktów dotyczy z kolei ich wysokiej jakości. W przypadku całości asortymentu bowiem gwarantujemy wykonanie z precyzyjnie wykończonych i dobrych gatunkowo materiałów, które przekładają się na długotrwałe utrzymywanie pierwotnych walorów wizualnych oraz funkcjonalnych. Świetnym tego przykładem może być chociażby palenisko ogrodowe Landmann z linii Design.

Wspomniany wyrób bazuje na trwałej stalowej blasze dodatkowo zabezpieczonej przed czynnikami zewnętrznymi lakierowaniem proszkowym. Fakt ten w połączeniu z optymalnie zaprojektowaną konstrukcją oraz wytrzymałymi elementami złącznymi sprawia, że palenisko odznacza się ponadprzeciętną odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na oddziaływanie potencjalnie szkodliwych warunków atmosferycznych. Ponadto produkt wyposażony jest także w atrakcyjnie prezentującą się stalową obręcz ułatwiającą przenoszenie, a w jego korpusie zostały wycięte wzory, które potęgują efekt gry świateł.

W przypadku opisywanego paleniska ogrodowego Landmann warto zwróć uwagę także na aspekty bezpieczeństwa. W tym zakresie należy wspomnieć przede wszystkim o stalowej, siatkowanej pokrywce chroniącej przed iskrami, a także o bazowo dostępnym na wyposażeniu haku ogniowym do jej podnoszenia oraz rozpalania w samym palenisku. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi atutami oferowanych przez nas rozwiązań.

Czym kierować się przy wyborze paleniska do ogrodu?

Podczas doboru palenisk ogrodowych na pierwszym miejscu należy brać pod uwagę aspekty związane z bezpieczeństwem oraz trwałością tych produktów. W dalszej perspektywie natomiast kluczem do uzyskania satysfakcjonującego zakupu jest stopień ich dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Trzeba postawić przede wszystkim na palenisko o odpowiednim kształcie, rozmiarze i estetyce, tak aby całość atrakcyjnie prezentowała się w określonej scenerii oraz dobrze odgrywała swoją rolę podczas organizowanych przez Państwo spotkań towarzyskich.

Serdecznie zapraszamy do przeszukania naszej oferty pod tym kątem i zachęcamy do kontaktu, w przypadku pojawienia się pytań lub chęci uzyskania pomocy w wyborze konkretnego wariantu paleniska tarasowego.

Palenisko do ogrodu – rodzaje palenisk

Odpowiednio dobrane palenisko do ogrodu bardzo często staje się inwestycją na długie lata komfortowego użytkowania. Z tego powodu warto wybrać model, który będzie wyróżniał się funkcjonalnością oraz wytrzymałością i który spełni wszystkie wymagania domowników.

czytaj więcej

Dlatego w ofercie naszego sklepu pojawiają się starannie zaprojektowane rodzaje palenisk, które różnią się między sobą rozmiarem, kształtem czy sposobem działania. Szczególną popularnością cieszą się między innymi paleniska na drewno, które okazują się idealnym miejscem do spotkań z bliskimi osobami na świeżym powietrzu – wówczas można nie tylko ogrzać się przy ogniu, ale także przygotować posiłki z grilla. Naszym klientom polecamy takie paleniska do ogrodu jak:

  • palenisko stalowe o okrągłym kształcie, które okazuje się łatwe do utrzymania w czystości i które świetnie sprawdza się jako miejsce do przygotowywania prostych potraw z grilla,
  • palenisko wykonane ze stali i betonu, które występuje w różnych wymiarach oraz kształtach i które można z powodzeniem dopasować do liczby osób biorących zwykle udział w tego typu spotkaniach. Palenisko z betonu cechuje się również wysoką wytrzymałością,
  • nowoczesne palenisko wykonane z granitu, który cechuje się trwałością, łatwością w utrzymaniu w czystości i niezwykle estetycznym wyglądem.