Wędzarnie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Poszukiwania odpowiedniej domowej wędzarni warto rozpocząć od zapoznania się z naszą szeroką ofertą tego rodzaju urządzeń. Z myślą o wszystkich miłośnikach wędzenia, przygotowaliśmy kolekcję markowych wyrobów, w której znajdą Państwo zarówno tradycyjne, węglowe wędzarnie ogrodowe, jak i modele gazowe oraz elektryczne. Proces zaprawiania aromatycznym dymem mięsa, serów, ryb oraz innych produktów, będzie przebiegał sprawnie, a samo wędzenie stanie się jeszcze większą przyjemnością dzięki sprzętom dostępnym w naszym sklepie online.

Czytaj więcej

Wędzarnie ogrodowe – jakie znajdują zastosowanie?

Niezaprzeczalnymi zaletami wędzonych potraw są ich unikatowy smak oraz bogaty aromat. I choć domowe wędzenie nie jest dziś tak popularne, jak jeszcze kilka dekad temu, wciąż nie brakuje pasjonatów, dla których szynki, kiełbasy czy ryby potraktowane dymem z odpowiednich gatunków drewna stanowią synonim wyszukanego przysmaku.

Jednocześnie, wędzarnie domowe dają całkowitą pewność, że mięso oraz pozostałe produkty poddawane są obróbce w sposób całkowicie naturalny, z pomięciem szkodliwych dla zdrowia substancji oraz dodatków konserwujących. Nic dziwnego, że w czasach, gdy coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy, miłośników naturalnego wędzenia przybywa z każdym rokiem. Sprzyja temu bogata oferta dostępnych na rynku, niedrogich wędzarni, pozwalających na komfortową obróbkę dymem w zaciszu własnego ogrodu. Należy tu dodać, że wędzenie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mięs. Proces ten chroni przed zepsuciem i nadaje unikatowy smak oraz aromat takim potrawom jak m.in.:

  • sery oraz twarogi,
  • ryby: pstrągi, węgorze, łososie, makrele,
  • przysmakom, bez których trudno wyobrazić sobie nie tylko polską kuchnię.

Wędzarnia domowa elektryczna

Wysokiej klasy wędzarnia ogrodowa, podobnie jak wiele innych urządzeń domowych również może być zasilana prądem z sieci. Obecnie wędzarnie na prąd należą do najchętniej wybieranych produktów, ze względu na prostą obsługę. Szeroki wybór dostępnych na rynku wędzarni elektrycznych także sprzyja wyborowi tej odpowiedniej, która spełni Państwa oczekiwania. W tego typu urządzeniach wędzenie odbywa się za pomocą jednego przycisku – odpowiednia temperatura ustawia się automatycznie, a za aromat odpowiadają specjalne drewniane wiórki. Zaletami elektrycznych wędzarni domowych są nie tylko wygoda i łatwość obsługi, ale również bogaty wybór dostępnych akcesoriów, które pozwalają dopasować funkcjonalność urządzenia do własnych potrzeb.

Wędzarnia gazowa

Alternatywą dla modeli zasilanych prądem z sieci elektrycznej są wędzarnie ogrodowe na gaz. Tego rodzaju urządzenia nie wymagają dostępu do sieci, co pozwala wędzić ulubione potrawy w dowolnym miejscu, np. w samym sercu ogrodu, lub na urlopie. Łatwość obsługi oraz ceny porównywalne z wędzarniami elektrycznymi czynią modele na gaz równie popularnymi, co potwierdzają wysokie wyniki sprzedaży takich modeli jak wędzarnia gazowa Landmann (12093) czy Smoke Broil King (923613PL). Pasjonaci wędzenia urządzeniami na gaz doceniają przede wszystkim ich niezależność od sieci elektrycznej, jednak należy pamiętać, że tego rodzaju rozwiązania, ze względu na źródło zasilania (gaz), wymagają regularnej kontroli w trakcie pracy.

Wędzarnie węglowe

W naszym sklepie internetowym nie mogło oczywiście zabraknąć solidnych, tradycyjnych wędzarni na węgiel. Tego rodzaju asortyment stanowi ukłon w kierunku wielbicieli klasycznego sposobu wędzenia, dla których traktowanie mięsa, serów, czy ryb aromatycznym dymem stanowi prawdziwy rytuał. Nowoczesne węglowe wędzarnie domowe, podobnie jak grille, pozwalają w przyjemny sposób spędzać czas, a efektami kilkugodzinnego procesu są fantastyczny aromat i unikatowy smak przyrządzonych potraw.

Szczególnej uwadze polecamy dostępne w naszym sklepie online wędzarnie ogrodowe na węgiel marki Weber. Jeden z liderów branży przygotował bogatą kolekcję urządzeń, z której każdy miłośnik tradycyjnego wędzenia dymem znajdzie coś dla siebie. Wędzarnie firmy Weber wyróżniają się efektownym wyglądem, który – podobnie jak ergonomia użytkowania i bogata funkcjonalność – czyni je jednymi z najczęściej wybieranych. Wyposażone w termometr umożliwiają precyzyjną kontrolę temperatury, a dzięki odpowiednio szerokim otworom na węgiel lub brykiet, obsługa urządzenia staje się jeszcze prostsza.

Warto dodać, że wiele domowych wędzarni Weber ma dodatkowy ekran termiczny, chroniący przed promieniowaniem ciepła. Ich dodatkową zaletę stanowią szerokie powierzchnie rusztów, pozwalające przygotowywać większą ilość przysmaków w tym samym czasie.

Solidne stalowe wędzarnie od najlepszych producentów

Rodzi się więc pytanie: która wędzarnia najlepiej sprawdzi się w naszym domu lub ogrodzie? Na tak przedstawioną kwestię, trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Miłośnicy komfortu i łatwej obsługi mogą wybrać pomiędzy modelami elektrycznymi oraz gazowymi, pamiętając, że te pierwsze wymagają dostępu do sieci energetycznej. Z kolei wędzarnie zasilane gazem korzystają z zainstalowanego w domu przyłącza lub butli, którą należy wcześniej zorganizować.

Fani klasycznych rozwiązań, dla których spędzanie wielu godzin na rozpalaniu, a następnie doglądaniu wędzonych potraw samo w sobie stanowi rytuał, powinni z kolei zwrócić swoją uwagę w kierunku standardowych wędzarni węglowych. Choć ich obsługa wymaga nieco więcej pracy, ponieważ ulubionych przysmaków nie da się uwędzić za pomocą wciśnięcia jednego przycisku, pozwalają one delektować się niezwykłym klimatem tradycyjnego wędzenia.

Pomożemy wybrać odpowiedni produkt!

Jeśli wybór konkretnego modelu stanowi dla Państwa trudność, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz pomoc doświadczony ekspertów. Z nami zakup odpowiedniej wędzarni domowej lub ogrodowej stanie się prostszy, a zamówiony sprzęt z pewnością dostarczy satysfakcji i zapewni wiele przyjemnych chwil spędzanych w gronie najbliższych.