Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Akcesoria do przygotowania pizzy lub chleba z grilla gazowego Broil King

Za pośrednictwem grilla gazowego Broil King można przygotować smaczną pizzę, chleb ( w artykule skupimy się jednak na samej pizzy)  i to dosłownie w kilka minut.  Silnie nagrzewające się palniki, szerokie aromatyzery, mocne dwustronne ruszty pracujące w szczelnym piekarniku mogą rozgrzać kamień do pizzy – maksymalnie do 350 stopni. Niesamowitym jest fakt, że taką temperaturę są w stanie osiągnąć najlepsze, tradycyjne włoskie piece aby przygotować ten smaczny wypiek. Ograniczenie stanowi jedynie rodzaj grilla, bo w zależności od modelu, ruszty mają różną wielkość, a na nich właśnie umieszczamy kamień do pizzy, o przystosowanej odpowiednio wielkości. Mniejsze piekarniki pomieszczą kamień o średnicy 33 cm, a te większe – nawet do średnicy 38 cm. Broil King  oferuje niezbędne akcesoria nie tylko do grillowania ale i pieczenia wyśmienitej pizzy. 

Doskonałym wyborem jest Profesjonalny zestaw do pieczenia pizzy Broil King Premium – składa się z kamienia odpornego na bardzo wysokie temperatury.

KAMIEŃ DWUSTRONNY 

Kamień można wykorzystać  z obu stron. Z jednej z nich jest gładki – idealny do pieczenia pizzy w piekarniku grilla. Po drugiej stronie żebrowany – w sam raz do pieczenia owoców morza i ryb. Kamień umocowany jest w stalowym pierścieniu z uchwytami do wyjmowania go z piekarnika grilla. Ów  pierścień ma z jednej strony podwyższony rant – to ułatwia zdejmowanie upieczonej pizzy z kamienia. Drewniana łopata (link do sklepu), która stanowi zestaw.

 

ŁOPATA Z ZESTAWU DO PIZZY

 

Z łatwością z jego pomocą wyjmiemy gotową pizzę. Świetnie sprawdzi się także jako blat roboczy do przygotowywania ciasta do pizzy, a długa wkręcana rączka łopatki chroni przed poparzeniem podczas wyjmowania smakowitego specjału.

Pierścień, w którym znajduje się kamień, wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, o grubości 1,2 mm  i posiada dwa uchwyty służące do wyjmowania całego zestawu z piekarnika grilla. Średnica kamienia wynosząca 33 cm idealnie się wpasowuje w gabaryty wszystkich grilli gazowymi Broil King. Do bezpiecznego wykorzystania tego zestawu , niezbędne mogą się okazać rękawice ochronne, które umożliwią wyjmowanie stalowego pierścienia z uchwytami. Najlepszymi są rękawice silikonowe ( link do sklepu) chroniące nasze ręce przed wysokimi temperaturami, nawet do 220 stopni.

RĘKAWICA SILIKONOWA

 

Duży kamień do grillowania i pieczenia pizzy (link do sklepu) firmy Broil King wykonany został z mielonej krzemionki z dodatkiem kruszyw zwiększających walory termiczne i wytrzymałościowe. W przeciwieństwie do kamienia naturalnego nie powstają w nim naprężenia powodujące pęknięcia. Średnica kamienia wynosi 38 cm a jego grubość to prawie 2 cm. Warstwa izolacyjna osłania potrawy przed bezpośrednim działaniem ciepła rusztu grilla. Żebrowana, druga strona kamienia, jest idealna do pieczenia chleba lub ryb.

Do obsługi kamienia powinniśmy zaopatrzyć się w składaną stalową łopatę (link do sklepu) firmy Broil King.Stalowa łopatka posiada  powierzchnię i ostry stalowy rant, którym odseparowujemy pizzę od kamienia i z łatwością przeniesiemy na stół lub deskę. Z powodzeniem posłuży jako blat do krojenia pizzy na części. Łopatę można z powodzeniem złożyć i zaoszczędzić tym samym miejsca. 

Marka Broil King znajdziemy również oferuje także mniejszy kamień o średnicy 33 cm. Jest wykonany z trwałej krzemionki, dzięki czemu istnieje możliwość aby wystarczająco mocno podgrzać kamień, stanowiący perfekcyjne podłoże do przygotowania pizzy, czy chociażby… pieczenia chleba,  w mniejszych grillach gazowych firmy Broil King.

 
Wpis przygotowała: Sylvi Złotucha

 

W razie  pytań zapraszamy do kontaktu z Naszymi ekspertami. Z pewnością przyłożymy wszelkich starań aby okazać się pomocnym. Nasz sklep – Produkty Premium – to  autoryzowany partner marki Broil King w Polsce.

 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu.