Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Spersonalizuj grilla do swoich potrzeb, czyli system DO MORE

 

PERSONALIZACJA WŁASNEGO GRILLA

Broill King daje wspaniałą możliwość użytkownikom swoich grilli. Personalizacja urządzenia pod kryteria własnych wymogów, potrzeb?  To jest jak najbardziej realne! Grilluj tak jak marzysz.

 

Konfigurowalny system rusztów

Idea systemu jest bardzo prosta. Jeden palnik i jedna unikalna powierzchnia do prostego przyrządzenia Twojego dania. 

Grille gazowe Broil King z serii Imperial™, Regal™, Baron™ i Crown™ posiadają dwustronne ruszty, które po wyjęciu można zastąpić szeregiem oryginalnych i dedykowanych do danego modelu akcesoriów. Dodatkowo są również akcesoria, które umieścisz na każdym z pojedyńczych rusztów, tak aby optymalnie wykorzystać przestrzeń na ruszcie, niezależnie od tego czy robisz wędzone żeberka, grillowane warzywa i steaki. 

Dwustronne ruszty w grillach Broil King

Każdy z rusztów w grillu gazowym Broil King jest dwustronny. Dzięki temu można grillować na nim w pozycji rynienkowej przypominającej tackę aluminiową. Nadmiar tłuszczu odprowadzany jest rynienką, co zapobiega jego przypaleniu. Pozycja rynienkowa również świetnie sprawdza się w grillowaniu delikatnych ryb, warzyw i owoców. Pozycja stożkowa idealnie nadaje się do smażenia soczystych steaków i piersi z kurczaka z chrupiącą skórką. Więcej na temat dwustronnych rusztów i wykorzystania ich obu stron dowiesz się w tym artykule. Każdy z rusztów można z łatwością obrócić jedną ręką przy użyciu wielofunkcyjnego uchwytu #60745, nawet gdy jest gorący.

Uchwyt wielofunkcyjny

Instrukcja jak obrócić dwsutronny ruszt w grillu gazowym

https://www.youtube.com/embed/Iu_4DYOIDiw?enablejsapi=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.broilking.pl

 

Akcesoria umieszczane w miejsce rusztu

Płyta żeliwna w grillu

Każdy z grilli gazowych Broil King, posiada możliwość wymiany jedngo lub dwóch rusztów na dwustronną płytę żeliwną. Płyta żeliwna świetnie nadaje się do robienia np. śniadań na grillu. Można na niej zrobić jajka sadzone lub jajecznicę, naleśniki, a niektórzy robią na niej burgery oraz krewetki. Swoim zastosowaniem przypomina tradycyjną patelnię z domowej kuchni. Umieszczona w miejsce rusztu zapewnia kontrolę i wygodę. 

Dedykowane oryginalne akcesoria do grilla

W wybranych grillach gazowych Broil King w miejsce wyjętego rusztu można umieścić również żeliwny wok, brytfannę do zapiekania żeberek oraz inne zaprojektowane w tym celu grillowe akcesoria. Żeliwny wok, dzięki temu, że wisi bezpośrednio nad palnikiem może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę idealną dla azjatyckich dań. Świetnie sprawdza się do robienia bardziej płynnych potraw takich jak fasolka, kapusta, ale również zapiekanek, warzyw, sosów oraz bigosu.

Dzięki umieszczeniu dedykowanych akcesoriów w miejsce rusztu, a nie na ich powierzchni –  nie przesuwają się one podczas grillowania i zapewniają więcej miejsca. 

Żeliwny wok wykorzystany do przygotowania młodej kapusty – link do przepisu 

 

Dedykowane akcesoria do umieszczenia na ruszcie

Oryginalne akcesoria Broil King, zostały przemyślane tak aby rówież te, które umieszczasz na ruszcie pasowały do jego wielkości. Z tego względu wąska brytfanna perforowana, wąski wok do grillowania oraz wąska stalowa płyta do grillowania pasują idealnie na miejscu jednego z rusztów o szerokości 15,5 cm. Są to między innymi cedrowa i klonowa deska do grillowania, perforowana brytfanna zastępująca aluminiową tackę, stalowy wok do przygotowywania warzyw, wąska stalowa płyta do robienia np. sadzonych jajek i tostów oraz zestaw do szaszłyków. 

Dedykowane akcesoria do umieszczenia na aromatyzerach Flav-R-Wave™

Kolejną warstwą grilla, którą możemy wykorzystać do personalizacji wedle potrzeb są aromatyzery Flav-R-Wave™. Możemy na nich umieścić stalową skrzynkę do wędzenia #60190, do której po wsypaniu wiórków drzewnych lub pelletów uzyskamy dymny aromat.

Stalowa skrzynka do wędzenia umieszczona na aromatyzerze Flav-R-Wave™

Wędząc lub robiąc duże kawałki mięsa, często chcemy zwiększyć wilgotność w piekarniku. Możemy to zrobbić umieszczając wąską aluminiową tackę pod rusztem lub na ruszcie. Umieszczając ją pod rusztem zyskujemy miejsce na ruszcie, które jest szczególnie ważne w przypadku małych piekarników.

Wąska aluminiowa tacka umieszczona pod rusztem

Jeden grill, nieskończone możliwości

Wybierając grilla Broil King, masz pewność, że wybierasz urządzenie, które będzie pozwalało rozwijać Ci możliwości. Będziesz mógł dostosowywać grill to własnych indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań kulinarnych. Z grillem Broil King przyrządzisz dania z wielu zakątków świata na grillu z wykorzystaniem akcesoriów, które w pełni optymalizują przestrzeń grilla oraz ułatwiają przyżadzenie dań. 

Poznaj dedykowane akcesoria 

Wybierając większy grill, decydujesz się na więcej możliwości. Większa powierzchnia pozwala na większą ilość, konfiuracji, umieszczenie większej ilości akcesoirów jednocześnie, a w rezultacie na grillowanie wiekszej ilości potraw w tym samym czasie.