Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Konserwacja i czyszczenie rusztów w grillach gazowych.

Podzespoły grilli gazowych powinny regularnie podlegać czyszczeniu oraz konserwacji. To jedyny sposób by cieszyć się wybitnym smakiem potraw i użytkować urządzenie przez na prawdę długie lata.

 

Konserwacja i czyszczenie rusztu – krok po kroku:

1.) Po minimum 30 dniach od przechowywania, należy umyć ruszt wodą z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Następnie opłucz czystą wodą. Dla utrzymania rusztów w jak najlepszym stanie, nie pozostawiaj ich do wyschnięcia, a zamiast tego wytrzyj dokładnie do sucha, przykładowo papierowym ręcznikiem. 

2.) Unikaj zmywarek do oczyszczania żeliwnych rusztów. 

3.) Od razu po zakończeniu mycia, należy pokryć ruszty olejem spożywczym o wysokim stopniu dymienia.

4.) Następnie rozgrzej ruszt w grillu, ustawiając pokrętła na minimum, na czas 30-stu minut.

Do zabezpieczenia danych elementów żeliwnych najlepiej użyć oleju z:

– awokado (stopień dymienia: 260°C)

– ryżowy (punkt graniczny: 255°C)

– rzepakowy ( —II— 204°C)

5.) Po każdorazowym użyciu, jak i przed – wyszczotkuj ruszta – specjalną szczotką z włosiem ze stali szlachetnej. Najlepszej  jakości i przez nas rekomendowane to te z numerem: #64014#65641#65225#64034).

Nigdy nie zapominaj o konserwacji rusztów, zawsze pokrywając je olejem !

6.) Ruszty powinno się rozgrzewać poprzez ustawienie pokręteł w pozycji medium, ponieważ większa moc może doprowadzić do wypalenia się ochronnej warstwy oleju.

7.) Staraj się nie marynować przed grillowaniem w esencjach z cukrem lub solą, gdyż niepotrzebnie obniży to funkcjonalność rusztu. Najlepiej tego typu dodatków użyć po zakończeniu grillowania

8.) Unikaj marynat bazujących na wodzie, bo sprzyja to korozji elementów żeliwnych. Do tego celu wykorzystaj lepiej marynatę na bazie oleju. 

9.) Produkty do grillowania, pokryj delikatną warstwą oleju.

10.) Pamiętaj o regularnym obracaniu rusztu aby używać ich z obu stron. 

11.) W trakcie grillowania upewniaj się, że powierzchnia rusztów każdorazowo została pokryta delikatną cienką warstewką oleju spożywczego. Tym samym zapewnisz nieprzywieralność powłoki oraz zakonserwujesz i ochronisz przed rdzewieniem. 

12.) W razie gdyby na powierzchni rdzy pojawiła się pyroliza, czyli rdza, zastosuj wypalanie rusztów w odpowiednio wysokiej temperaturze.  Następnie oczyść je za pomocą szczotki z włosiem ze stali szlachetnej, a kolejno umyj, opłucz, dokładnie wysusz oraz pokryj obficie olejem spożywczym.

W czasie przerwy niekorzystania z grilla, powinno się zakonserwować każdy ruszt poprzez naoliwienie ich.

Przechowuj tylko w suchym miejscu.

Możesz je zabezpieczyć papierem do pieczenia.

Po długim okresie nieużywania rusztów, zastosuj proces wypalania, umyj, wypłucz, a następnie wysusz je przykładowo ręcznikiem papierowym i pokryj delikatną powłoką z oleju spożywczego o wysokim punkcie dymienia.

 

                                                             

Wpis przygotowała: Sylvi Złotucha

 

—–———-—-—–

W razie  pytań zapraszamy do kontaktu z Naszymi ekspertami. Z pewnością przyłożymy wszelkich starań aby okazać się pomocnym. Nasz sklep – Produkty Premium – to  autoryzowany partner marki Broil King w Polsce. 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu (link) .