Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Parasol grzewczy na taras. 4 powody, dla których warto go mieć

Chcesz, aby na Twoim tarasie albo w ogrodzie zimowym było przyjemnie ciepło o każdej porze roku? Zainwestuj w dobrej jakości parasol grzewczy. Sprawdź, czym wyróżnia się to urządzenie i dlaczego warto je mieć.

Co to jest parasol grzewczy?

Parasole grzewcze to urządzenia wolnostojące generujące ciepło. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele gazowe, czyli sprzęty wytwarzające wysoki płomień gazowy, a następnie odbijające jego ciepło za pomocą górnego panelu. W ten sposób rozprowadzają ciepło równomiernie po otoczeniu. Wysokiej jakości, nowoczesny parasol grzewczy gazowy, taki jak model Patio Horizontal, to bardzo praktyczny i estetyczny element wykończenia przestrzeni. Sprawdzi się na tarasie, w ogrodzie zimowym, na działce czy w ogrodzie tradycyjnym oraz na każdym innym terenie wymagającym podgrzania.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić parasol grzewczy, odpowiedź może być tylko jedna – tak, z całą pewnością to dobre rozwiązanie. Dowiedz się, dlaczego.

Parasole grzewcze zalety – wysoka funkcjonalność i wszechstronność stosowania

Najważniejszą zaletą parasola grzewczego gazowego jest jego funkcjonalność. Ten użyteczny sprzęt sprawdzi się jako źródło ciepła w różnych miejscach: na tarasie, balkonie, w ogrodzie prywatnym, a także ogródku restauracji czy kawiarni. Urządzenie wykazuje się dużą efektywnością w ogrzaniu powierzchni do około 1,5 metra od płomienia. To sprawia, że z łatwością ogrzeje Ciebie i Twych bliskich podczas wieczornego odpoczynku na tarasie przy ciepłej herbacie albo jesiennego grillowania w ogrodzie. Wysoka skuteczność i wydajność sprawiają, że sprzęt zapewnia optymalne ciepło nawet podczas bardzo niskich temperatur zewnętrznych, padającego deszczu, a nawet śniegu.

Ekonomiczne źródło ciepła

Parasol grzewczy gazowy cechuje się również niskimi kosztami eksploatacji przy jednoczesnej wysokiej wydajności. Prawidłowo pielęgnowane i przechowywane urządzenie nie wymaga właściwie konserwacji ani serwisowania, co przekłada się na oszczędności finansowe. Do jego obsługi konieczny jest zakup butli gazowej. W zależności od modelu wielkość zbiornika może być różna. Na przykład, ogrzewacz gazowy Patio Mini spiek kwarcowy Blend Nero jest przeznaczony na butle 11 kg, co pozwala na pracę na pełnej mocy aż do 30 godzin. Ogromną zaletą parasola gazowego są też niższe koszty eksploatacji w porównaniu do elektrycznych odpowiedników.

Bezpieczeństwo stosowania

Nowoczesny parasol grzewczy gazowy posiada zabezpieczenia, które automatycznie odcinają gaz w razie rozłączenia albo przewrócenia urządzenia. Na przykład, w modelu Patio Spiek kwarcowy Oxide Nero producent zastosował szkło hartowane o grubości 4 mm, specjalny zawór antyprzechyłowy oraz system manualnego sterowania gazem, które wpływają na bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania sprzętu. Czujnik termopary odcinający dopływ gazu do palnika w razie zdmuchnięcia płomienia oraz specjalne zabezpieczenie przed otwarciem przez niepowołane osoby jeszcze lepiej chronią domowników przed ryzykiem wydzielania się gazu czy ogniem.

Efektowny design

Niewątpliwym atutem nowoczesnych parasoli grzewczych jest ich stylowy wygląd. Stalowa konstrukcja z przeszkleniami lub wykończeniem za pomocą spieku kwarcowego sprawia, że urządzenie prezentuje się naprawdę doskonale. Świetnie wpisuje się zarówno w nowoczesną przestrzeń, jak i bardziej klasyczne otoczenie. To sprawia, że sprzęt jest nie tylko funkcjonalny, ale również stanowi modny dodatek do wnętrza lub piękny element przestrzeni zewnętrznej.