Ogrzewacze tarasowe, ogrodowe

Wyświetlanie 1–12 z 50 wyników

Niskie temperatury do niedawna nie pozwalały cieszyć się spokojnym pobytem na zewnątrz, niemal całkowicie wykluczając przesiadywanie w ogrodzie restauracji czy na balkonie w chłodniejsze dni. Obecnie nie trzeba jednak ograniczać chwil na świeżym powietrzu wyłącznie do krótkiego spaceru. Dłuższe przebywanie na dworze stało się możliwe dzięki urządzeniom takim jak promienniki cieplne czy parasole grzewcze. Emitowane przez nich ciepło przyjemnie rozchodzi się po otoczeniu, dając komfort nawet podczas bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak działają promienniki i parasole grzewcze? Jaki parasol grzewczy na taras wybrać dla ogrzania standardowej powierzchni? Czy gazowe urządzenia grzewcze są ekonomiczne w użytkowaniu?

Czytaj więcej

Czym są ogrzewacze tarasowe?

Gazowy promiennik tarasowy to wolnostojące urządzenie grzewcze, które generuje wysoki płomień gazowy, a następnie odbija jego ciepło za pomocą górnego panelu, rozprowadzając je równomiernie po otoczeniu. Promiennik ciepła na taras wykazuje się dużą efektywnością w ogrzaniu powierzchni do 1,5 metra od płomienia. Jego ogromną zaletę stanowią również niskie koszty eksploatacji, w porównaniu do alternatywnych urządzeń elektrycznych. Ogrzewanie tarasu ma kluczowe znaczenie w zimie, jeśli chcemy wykorzystywać przestrzeń tarasu do spożywania posiłku lub odpoczynku przy ciepłej herbacie. Zastosowanie promiennika tarasowego ma wówczas głębokie uzasadnienie. Efektywność i niezwykła funkcjonalność promienników cieplnych bazuje na ich wydłużonym kształcie i równomiernym strumieniu ognia, który porusza się z dużą prędkością. Zwielokrotnienie siły odbicia do ścianki rozprowadzającej ciepło daje gwarancję skutecznego ogrzania najbliższego otoczenia.

Promienniki ciepła w ofercie Produkty Premium

Promiennik tarasowy gazowy Landmann Sirius pozwala przedłużyć sezon ogrodowy i robi to nadzwyczaj skutecznie. Jego konstrukcja przewiduje płynną regulację temperatury, a moc grzewcza urządzenia osiąga 14 kW. Stalowy stelaż odpowiada za stabilność całego sprzętu, a szeroki parasol grzewczy na końcu teleskopowej sztycy efektywnie rozprowadza ciepło po otoczeniu. Promiennik ciepła Landmann Sirius wykazuje doskonałą relację ceny do jakości, co gwarantuje mu popularność na długie lata.

Nasz asortyment uwzględnia również parasol grzewczy ogrodowy Vulkan Etna 30, który można często spotkać na przedsionkach restauracji lub barach zewnętrznych w okresie zimowym. Jego wydajność rzędu 10 kW w zupełności wystarcza do tego typu zastosowań. Identyczną specyfikacją, lecz nieco odmiennym wyglądem zewnętrznym, staje się promiennik ciepła Vulkan Hekla 30. Ten model opiera się na konstrukcji przewidującej montaż w miejscach o dużym natężeniu ruchu osób, które poszukują sposobu na ogrzanie się.

Od pozostałych elementów oferty na promiennik ciepła na taras odbiega nieco Vulkan Watra, który odznacza się niezwykle estetycznym wykonaniem, idealnie komponując się z otoczeniem. Parasol grzewczy ogrodowy Vulkan Warta posiada płomień zamknięty w szklanej obudowie. Na miejsce na butlę z gazem przewidziano szafkę pod samym parasolem.

Parasol grzewczy to idealna metoda na dogrzewanie powierzchni zewnętrznej, która pozwala korzystać z uroków zimowych bez konieczności stosowania grubej odzieży. Parasol grzewczy ogrodowy to stały element naszej oferty, na który zapotrzebowanie zgłaszają firmy usługowe oraz inwestorzy indywidualni.

Ogrzewacze tarasowe – jaki ogrzewacz wybrać?

Na naszą ofertę składa się kilkadziesiąt produktów. Różnią się one między sobą parametrami, konstrukcją, designem, a także ceną. Które ogrzewacze tarasowe najlepiej sprawdzą się w danym miejscu? To zależy od mieszanki osobistych preferencji oraz właściwości użytkowych urządzenia. Dla przykładu niewielkie promienniki o prostej konstrukcji są idealne do zastosowania na prywatnym tarasie. Duże modele o znacznie większej mocy, które wytwarzają przyjemny płomień, nadają się doskonale do bardziej reprezentacyjnych miejsc, takich jak ogrody zimowe czy patio restauracji.

Oczywiście nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. W rzeczywistości ogrzewacz tarasowy sprawdzi się w każdym miejscu – i to niezależnie od modelu. Z przyjemnością pomożemy wybrać model, który najlepiej spełni oczekiwania. Przy okazji odpowiemy na każde inne pytanie związane z asortymentem podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego.

czytaj więcej

Parasole grzewcze na taras – zalety

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewacze tarasowe? Ponieważ umożliwiają one przebywanie na zewnątrz nawet wtedy, gdy temperatura spada do nieakceptowalnych dla człowieka wartości. To z kolei przekłada się na miłe chwile spędzone w chłodniejsze wieczory na tarasie bądź w ogrodzie zimowym. Co więcej, modele ogrzewaczy tarasowych wytwarzające płomień stają się dodatkowym źródłem światła, które w wielu sytuacjach mogą z powodzeniem zastąpić standardowe oświetlenie.

Do najważniejszych atutów należy też zaliczyć:

  • zróżnicowany design, który można dopasować do wystroju tarasu;
  • lekkość i mobilność, która pozwala dowolnie rozmieszczać parasole grzewcze;
  • wysoką wydajność przekładającą się na oszczędność podczas eksploatacji.

Warto też dodać, że dostępne w naszym asortymencie urządzenia cechują się całkowitym bezpieczeństwem użytkowania dzięki zastosowanym w nich nowoczesnym technologiom. Są też bardzo stabilne, co eliminuje ryzyko przewrócenia ogrzewacza tarasowego wskutek silnego wiatru czy przypadkowego zderzenia.