Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Zwróć na to uwagę, kupując ekspres do kawy!

Każdy prawdziwy miłośnik kawy powinien nie tylko mieć swoją ulubioną kawiarnię, ale także własny sprzęt, najlepiej profesjonalny ekspres. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzai i modeli – ta bogata oferta może wręcz przytłaczać, zwłaszcza kogoś, kto niekoniecznie wie, czego poszukuje. Wówczas takie aspekty jak dane techniczne, design czy zasady użytkowania mogą przyprawić o zawrót głowy i zniechęcić do zakupu. Nie należy jednak przedwcześnie się poddawać. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się, jaki ekspres do kawy kupić.

Ekspres do kawy ciśnieniowy i jego przewaga nad innymi

Podjęcie decyzji o kupieniu ekspresu, zwłaszcza profesjonalnego, nie może obejść się bez zorientowania się w cenach oraz dostępnych opcjach. Warto przede wszystkim poznać wszystkie rodzaje sprzętów, które można nabyć. Na rynku dostępne są ekspresy kapsułkowe, przelewowe, kolbowe oraz ciśnieniowe. Te ostatnie to idealna alternatywa między profesjonalnym kawiarnianym ekspresem kolbowym, a typowo domowym sprzętem na np. kapsułki. Ma tę przewagę, że w przypadku tego automatycznego, wymaga minimalnego wysiłku ze strony użytkownika – wystarczy w zasadzie upewnić się tylko, że zbiornik z wodą jest pełny, ziarna uzupełnione i wcisnąć odpowiedni guzik, aby móc cieszyć się pyszną kawą. Jakość przygotowywanych przez ekspres ciśnieniowy napojów nie zależy tutaj więc od umiejętności użytkującego, a od samego sprzętu.

Przeznaczenie ekspresu

Po wybraniu odpowiedniego rodzaju ekspresu, jak na przykład polecanego przez nas ciśnieniowego, pojawia się kolejna kwestia wymagająca przemyślenia. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób urządzenie będzie przez nas użytkowane i jak często. Jeśli potrzebujesz takiego do użytku domowego, w którym zrobić można na raz jedną filiżankę kawy rano i po południu to wystarczy mniejszy, o kompaktowych wymiarach, niezajmujący zbyt wiele miejsca oraz niezużywający za dużo energii elektrycznej. Do biura zaś lepszym rozwiązaniem będzie nieco większy ekspres ciśnieniowy, taki za pomocą którego szybko przyrządzisz dwa espresso naraz.

Młynek – udogodnienie na miarę dzisiejszych czasów

Ze względu na konieczność używania kawy w ziarnach, która gwarantuje świeżość i doskonały smak i aromat przyrządzanych napojów, warto wybrać dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem – zaoszczędzisz sobie w ten sposób czasu i kłopotu! Obecnie jest to raczej standard w tego typu urządzeniach, ale warto sprawdzać jego specyfikację – czas mielenia i jego grubość czy dbałość o zachowanie aromatu.

Funkcje – nie tylko do espresso

Zazwyczaj ekspres ciśnieniowy do kawy specjalizuje się głównie w robieniu espresso, które stanowi podstawę wszystkich napojów kawowych. Jednak niektóre modele, szczególnie te wyposażone w system mleczny ze spieniaczem, mogą poszczycić się szerokim wachlarzem opcji: od klasycznego latte, przez kremowe cappuccino po mocnego, ale wciąż mlecznego flat white’a. Warto sprawdzić, ile z nich dostępnych jest w wybranym przez ciebie sprzęcie przed zakupem.

Dodatkowe udogodnienia – automatyczne czyszczenie

Aby wybrany i zakupiony ekspres ciśnieniowy mógł działać sprawnie i przez długie lata, ważna jest poprawna konserwacja. Dobre modele posiadają systemy, które ułatwiają utrzymanie ich w czystości nawet podczas codziennego użytkowania. Warto upewnić się, że urządzenie wyposażone jest w zintegrowany program czyszczenia i odkamieniania, który dla własnej wygody można ustawić cykliczne.

Jeśli zastosujesz się do tych kilku prostych wskazówek, zakupienie odpowiedniego ekspresu nie będzie wyzwaniem, a czysta przyjemnością. Możesz także sprawdzić naszą ofertę i wybrać coś do swojego domu lub biura już dziś.