Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Grill zimą – jak zabezpieczyć grilla i o czym należy pamiętać?

Sezon na grilla trwa od wiosny do wczesnej jesieni. Czy to znaczy, że w zimie można zapomnieć o grillowaniu? Absolutnie nie! Odpowiedni sprzęt i przygotowanie pozwolą Ci cieszyć się pysznym mięsiwem i warzywami również w najzimniejszych miesiącach w roku. Dowiedz się więcej na temat grillowania zimą.

Czy grillowanie zimą jest bezpieczne?

Grillowanie zimą jest nie tylko możliwe, ale i bezpieczne, jeśli zastosujesz się do kilku kluczowych wskazówek. Przede wszystkim zainwestuj w dobrej jakości sprzęt, któremu niestraszny jest śnieg, deszcz i niskie temperatury. Grillów gazowych Broil King możesz używać w mroźne dni, nawet w temperaturze sięgającej -20 stopni Celsjusza! Takie temperatury są w Polsce rzadkością, ale w Kanadzie, skąd pochodzi marka, zdarza się często. Urządzenia te są zatem przygotowane na ekstremalne warunki pogodowe.

O czym pamiętać podczas grillowania zimą?

Aby cieszyć się zimowym grillowaniem, najpierw odpowiednio przygotuj grilla. Jeśli to możliwe, umieść sprzęt w takim miejscu, aby był chroniony przed wiatrem, deszczem i opadami śniegu. Mimo że nie mają one wpływu na jakość pracy grilla, to mogą nie być przyjemne dla osoby grillującej. Ważne jest też właściwe przygotowanie podłoża. Najlepiej postaw urządzenie na płaskim, odśnieżonym terenie. Zadbaj również o właściwe oświetlenie. Od końca października do marca zmrok zapada szybko, dlatego warto wziąć ten fakt pod uwagę, planując wieczorne grillowanie. Grille gazowe Broil King mają wbudowane źródło światła, ale możesz dodatkowo zaopatrzyć się w lampkę do rusztu LED Broil King, którą przymocujesz do urządzenia za pomocą elastycznego paska. Sprzęt pasuje do wszystkich rękojeści w grillach tej marki. Wyróżnia się solidną obudową odporną na warunki atmosferyczne. Zapewnia jasny, odpowiednio intensywny strumień światła.

Zimowe grillowanie rozpocznij od rozgrzania grilla. Na początek ustaw pokrętło na moc maksymalną i poczekaj, aż sprzęt w pełni się rozgrzeje. Grillowanie zimą wymaga ustawienia wyższych temperatur – w najbardziej mroźne dni ustaw pokrętło na maksymalną moc. Jeśli jednak wokół panuje temperatura oscylująca wokół 0 stopni Celsjusza, możesz grillować w temperaturze uniwersalnej, czyli ok. 230 stopni. Pamiętaj też, że czas grillowania w zimie powinien być dłuższy o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt minut niż w ciepłym okresie. Jak najrzadziej otwieraj pokrywę, a po zakończeniu grillowania podawaj potrawy na ciepłych talerzach.

Jak zabezpieczyć grill na zimę?

Jeśli grill nie będzie używany wcale lub tylko sporadycznie w zimie, nie zapomnij o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Najpierw starannie wyczyść go poprzez pirolizę i czyszczenie manualne szczotką bambusową do czyszczenia rusztu. Sprawdź, czy sprzęt nie wymaga wymiany komponentów. Jeśli tak, warto je zamówić już teraz, aby na wiosnę, wraz z rozpoczęciem pełnego sezonu, grill był w pełni sprawny. Pokryj ruszty grubą warstwą oleju z obu stron w celu konserwacji. Zawiń je w gazetę i schowaj w ciepłym, suchym pomieszczeniu. Zabezpiecz grill specjalnym okryciem, najlepiej solidnym pokrowcem z serii premium Broil King.