Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Fotele masujące a wpływ na zdrowie

Współcześnie miliony ludzi pracują umysłowo, przez wiele godzin dziennie zajmując pozycję przy biurku. Nierzadko robią sobie zbyt krótkie przerwy, w efekcie czego odczuwają dolegliwości bólowe kręgosłupa. Uskarżają się na ostry ból, pieczenie czy tzw. łupanie w kręgosłupie. Z czasem uciążliwe objawy przybierają na sile, prowadząc do wad postawy oraz zwyrodnień. Można jednak uniknąć większości tych problemów. Wystarczy odpowiednio zadbać o swój kręgosłup, m.in. kupując fotel masujący.

Nowoczesne fotele do masażu kręgosłupa

Problemy zdrowotne wywołane długotrwałym przyjmowaniem nieprawidłowej pozycji wymagają spotkania z lekarzem. Specjalista oceni stan zdrowia danej osoby, a jeśli uzna, że zachodzi taka potrzeba, zaleci odpowiednią metodę terapii. Niemniej warto poznać korzyści z masażu w fotelu masującym. Sprzęt może stanowić istotne wsparcie w procesie leczenia. Dla wielu użytkowników masaż z jego udziałem okazał się skuteczniejszy w minimalizowaniu bólu niż niektóre leki albo m.in. akupunktura.

Do największych zalet fotela masującego można zaliczyć zmniejszanie dolegliwości bólowych w poszczególnych obszarach ciała. Osoby korzystające z tego rodzaju masażu odnotowują rozluźnienie mięśni w dolnej części pleców. Regularne sesje mogą znacząco zredukować bolesne objawy, a niekiedy usunąć je całkowicie.

Fotel masujący czy jest zdrowy?

Niektórzy zastanawiają się, czy fotele masujące to produkty bezpieczne, przynoszące ulgę w cierpieniu ludzi z problemami kręgosłupa. Wahają się, czy to urządzenia zdrowe, w które warto zainwestować czas oraz środki finansowe. Odpowiedź jest prosta – sprzęt, który sprzyja rozluźnianiu mięśni, ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Niewłaściwa postawa przekłada się z czasem na zmniejszenie pojemności płuc. Ucisk mięśni kurczących się wokół tego organu odpowiada za stopniowe zmniejszanie się jego rozmiarów. A to w konsekwencji prowadzi do zaburzenia układu oddychania. Ciało próbuje dostarczać sobie tlen, a że nie może robić tego w taki sam sposób jak wcześniej (z powodu mniejszych płuc), wykonuje szybkie, płytkie oddechy. W rezultacie płuca ponownie ulegają zmniejszeniu, co tworzy błędne koło. Fotele do masażu kręgosłupa rozluźniają mięśnie wokół płuc oraz pleców. Użytkownik zaczyna wypełniać jamę klatki piersiowej w prawidłowy sposób, co poprawia wydolność narządów, stymuluje krążenie oraz oddziałuje pozytywnie na pracę każdego układu.

Fotel do masażu zalety urządzenia

Trudno wymienić wszystkie zalety foteli masujących. Poza niesieniem ulgi w bólu osobom siedzącym przez wiele godzin przy komputerze mogą poprawiać samopoczucie ludziom aktywnym. Doskonale sprawdzają się jako narzędzia do relaksu, np. po wysiłku fizycznym – treningu na siłowni albo ciężkiej pracy.

Jeśli chodzi o inne atuty fotela do masażu, zalety nie ograniczają się wyłącznie do niwelowania już powstałych dolegliwości. Systematyczne dbanie o to, aby mięśnie organizmu nie były nadmiernie spięte, przekłada się na większą wytrzymałość oraz odporność. Zmniejszanie napięcia mięśniowego wpływa też na możliwość regeneracji narządów. Kiedy nie ma na nie nacisku ze strony organów, mają większe szanse odbudować ewentualne mikro uszkodzenia.

Jak widać, warto samodzielnie sprawdzić, czy informacje o korzyściach z masażu w fotelu masującym nie są przesadzone. To zaawansowane urządzenia, z których będą zadowolone nawet osoby bardzo zdrowe, niemające powodów do utyskiwań na kręgosłup etc. Mogą traktować swój fotel masujący jako sprzęt ułatwiający odprężenie po długim, stresującym dniu.