Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Pierwsze uruchomienie parasola grzewczego? Podpowiadamy!

Parasol grzewczy to praktyczne urządzenie, które pozwoli Ci w naturalny sposób przedłużyć sezon grillowy. Przydaje się zwłaszcza po zachodzie słońca, gdy na taras lub do ogrodu wkrada się wilgoć i zmrok. Jak prawidłowo i bezpiecznie uruchomić parasol grzewczy? Podpowiadamy.

Parasol grzewczy – jak działa?

Zanim jednak omówimy, jak uruchomić parasol grzewczy, wyjaśnijmy, jak on działa. Otóż parasol gazowy lub elektryczny wykorzystuje źródło energii, zamieniając ją w ciepło. Elektryczne promienniki ciepła wykorzystują oszczędne palniki podczerwieni emitujące ciepło w sposób efektywny, cichy i czysty. Modele gazowe korzystają z kolei z bardzo wydajnych palników generujących wysoki płomień gazowy, który następnie odbija jego ciepło za pomocą górnego panelu i rozprowadza równomiernie po otoczeniu. Pozwala na skuteczne ogrzanie powierzchni do około 1,5 metra od płomienia. Zaletą parasola gazowego jest też niewątpliwie niższy koszt eksploatacji w porównaniu z elektrycznym odpowiednikiem. Efektywność i niezwykła użyteczność promienników cieplnych bazuje na ich wydłużonym kształcie oraz równomiernym strumieniu ognia poruszającego się z dużą prędkością. Zwielokrotnienie siły odbicia od ściany rozprowadzającej ciepło daje gwarancję efektywnego ogrzewania bliskiego otoczenia.

Dlaczego warto zainwestować w parasol grzewczy?

Parasol grzewczy gazowy to najlepszy sposób na przedłużenie sezonu grillowego. Nowoczesny sprzęt pozwala efektywnie ogrzać przestrzeń, co zwiększa komfort przebywania na tarasie czy w ogrodzie. Parasol przyda się podczas grillowania, ale sprawdzi się również w trakcie zwyczajnego przesiadywania z bliskimi przed domem wieczorową porą. Urządzenie może być stosowane nawet jesienią i zimą. Zapewni wygodę spożywania posiłku albo odpoczynku przy ciepłej herbacie na świeżym powietrzu.

Jak uruchomić parasol grzewczy?

Sposób uruchomienia parasola grzewczego zależy od jego rodzaju, jednakże zarówno wersja elektryczna, jak i gazowa nie przysparzają trudności w obsłudze. Parasol gazowy wymaga montażu butli z gazem, której wielkość jest różna w zależności od modelu urządzenia. Aby uruchomić sprzęt, wystarczy zainstalować w nim zbiornik z gazem, zgodnie z instrukcją producenta, a później po prostu włączyć odpowiedni przycisk. Na przykład, w ogrzewaczu gazowym Patio o czarnej, designerskiej konstrukcji, wystarczy jedno kliknięcie, aby cieszyć się ciepłem i widokiem ognia. Wielkość płomienia możesz regulować i wygasić go w dowolnym momencie. Sprzęt jest bardzo oszczędny – umożliwia pracę na pełnej mocy nawet przez 30 godzin. Ogień nie zadymia, przez co nie trzeba czyścić szyb w ogrzewaczu. Czujnik termopary, specjalnie zaprojektowany sterownik i zawór przechyłowy dbają o bezawaryjną pracę. To wszystko sprawia, że parasol jest bardzo praktyczny i łatwy w użytkowaniu.

Parasol elektryczny również można obsługiwać za pomocą kilku przycisków. Sprzęt ten jednak wymaga wcześniejszego podłączenia do sieci elektrycznej. To powoduje, że, w przeciwieństwie do parasola gazowego, nie można go zamontować w dowolnym miejscu na zewnątrz, ponieważ wymaga on bliskości gniazdka z dostępem do sieci.