Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Grill na Pellet Broil King – grillowanie, wędzenie i pieczenie w jednym urządzeniu.

Grill na Pellet Broil King

czyli innowacja, dzięki której przygotujesz posiłek, w sposób jaki tylko sobie zamarzysz! ECO, inteligentne, wszechstronne cudo nie tylko do grillowania, ale również pieczenia i wędzenia potraw.

                   

 GRILLOWANIE W SPOSÓB INNY NIŻ DOTYCHCZAS

JAK DZIAŁA GRILL NA PELLET?

Broil King Pellet to grill opalany drewnem w formie pelletów drzewnych, wytwarzających delikatny dym, przydający potrawom wyjątkowy aromat. Marka Broil King oferuje  pellety z jednego gatunku drewna, przykładowo:  z drzewa wiśni, jabłoni, orzecha amerykańskiego albo jadłoszynu, dębu czy klonu; a także pellety mieszane –  z wielu rodzajów drewna. Urządzenie to samodzielnie pobiera odpowiednią ilość granulatu ze zbiornika, przenosząc go do paleniska z żarnikiem, gdzie następuje spalanie, czego efektem jest niewielka ilość popiołu.

pellet

Pellet drzewny

 

Temperatura kontrolowana

Zaawansowany komputer zrobi to za nas, co staję się możliwe dzięki regulatorowi PID, gwarantującemu niesamowitą precyzję w regulacji temperatury oraz dostosowywania jej  do rodzaju obróbki cieplnej danej potrawy. 

Regulator PID

 

ŁATWOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ UŻYTKOWANIA

Seria tych grilli została stworzona z tą właśnie myślą. Wystarczy  użyć specjalnego pokrętła, dzięki któremu można GRILLOWAĆ, WĘDZIĆ i PIEC

 

Grill na pellet, pieczenie.

                                     

Grill na pellet, grillowanie, wędzenie.

 

Wówczas należy wybrać 1 z 3 dedykowanych trybów ustawień temperatury i pozwolić, aby grill na pellet wykonał najtrudniejszą część pracy lub użyć cyfrowego panelu sterowania, aby zdecydować o dowolnej temperaturze, zgodnie z potrzebą, w zakresie od 80-315°.

 

Regulator temperatury

 

Grille na pellet Broil King nie są grillami elektrycznymi, ale podłącza się je do prądu w celu zasilenia komputera, by sterować głównymi elementami grilla, do których należy: wiatrak, ślimak oraz żarnik

W pierwszej kolejności wsypuje się pellet drzewny do zbiornika, a następnie wybiera temperaturę grillowania. Polecany jest również program z regulatorem PID aby zdecydować się na dowolną opcję – wędzenia, pieczenia lub grillowania.

Wtedy zaczyna obracać się podajnik ślimakowy, wsypujący granulki do paleniska. Jednocześnie rozpala się żarnik, a wiatrak implikuje tlen – niezbędny w procesie spalania. Pellety po zetknięciu się z rozżarzonym żarnikiem w palenisku z tlenem, rozpalają się. Wtedy rozpoczyna się proces grillowania, wędzenia lub pieczenia.

 

Żarnik, Broil King na Pellet

 

ECO i EKONOMICZNIE ZARAZEM ?

To sprzęt zaprojektowany tak, by na jego podkładzie można było  stosować odnawialną bio masębezpieczny dla środowiska granulat wyprodukowany z odpadów drzewnych i produktów ubocznych rolnictwa. Proces spalania pelletu emituje znacznie mniej substancji smolistych dla środowiska, niż w trakcie spalania węgla. Fantastycznie również się składa, że grille na pellet znacznie tańsze od  grillów chociażby gazowych.

Ponadto efekt spalania pelletu, czyli popiół, może być wykorzystywany jako nawóz mineralny, przykładowo w przydomowym ogrodzie. Warto też wiedzieć, że ilość popiołu wytwarzającego się z pelletu jest znacznie niższa niż w przypadku spalania węgla. Według obliczeń marki Broil King dobrej jakości pellet spala się niemal w całości, a wytworzony popiół stanowi tylko 1-3% pierwotnej objętości pelletu. Te wszystkie kwestie sprawiają, że pellet uznawany jest za paliwo ekologiczne.

 

Grill na Pellet

 

 

JEDYNY GRILL STEROWANY SMURTFONEM

Wszystkie funkcje grilla można ustawić w aplikacji dostępnej na telefon, a dzięki łączności WiFi temperaturę wewnątrz grilla można zmienić z każdego miejsca na ziemi. Masz wszystko pod kontrolą nie odchodząc od rodzinnego stołu.

Grill sterowany smurtfonem

 

 

Modele grilli na pellet firmy Broil King

Firma Broil King w swojej ofercie posiada na chwilę obecną 4 modele grilli na pellet.  Stanowią one dwie grupy: Regal Pellet  i Baron Pellet, z oznaczeniem liczbowym, adekwatnym do rozmiaru grilla: 400 – dla mniejszych gabarytów lub 500 – dla większych:

 

Baron Pellet 400

Baron Pellet 400

…kolejny mniejszy gabaryt

Regal Pellet 400

Regal Pellet 400

 

…większy gabarytowo

Regal Pellet 500

Regal Pellet 500

 

…również większy

Baron Pellet 500

Baron Pellet 500

 

 

 Marka Broil King już zdążyła przyzwyczaić swoich odbiorców do najwyższej jakości, zatem i tym razem nie zawiodła. Grille z tej serii wyposażone zostały w najwyższej jakości podzespoły, wśród których  można wymienić: 

  • odpowiednio wyprofilowane dwustronne ruszty żeliwne (Flav-R-Cast™)

  • kontroler cyfrowy z obsługą Wi-Fi i Bluetooth

  • sondy do pomiaru temperatury mięsa

 

RÓŻNICE MIĘDZY SERIĄ REGAL A BARON

Seria Regal Pellet jest  bardziej rozbudowana. Ów Grille posiadają zestaw rożna obrotowego, obszerną stalową półkę boczną, większy pojemnik na pellet ( 10 kg w zamiast  pojemności 8 kg w modelach Baron).

Różnice dotyczą również elementów regulujących temperaturę. W serii Regal grille posiadają pokrętło Sensi-Touch™, natomiast w serii Baron przyciski do regulowania temperatury.

 

Wpis przygotowała: Sylvi Złotucha

 

—–———-—-—–

W razie  pytań odnośnie grilli na pellet, zapraszamy do kontaktu z Naszymi ekspertami. Postaramy się pomóc z najwyższą starannością. Nasz sklep – Produkty Premium – to  autoryzowany partner marki Broil King w Polsce.  Serdecznie zachęcamy do kontaktu (link) .