Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Jak grillować i podawać ser halloumi?

Twardy, zwarty ser halloumi o wyrazistym smaku i aromacie doskonale nadaje się na grilla – na przykład jako wegetariańskie danie główne. Jego przyrządzenie jest niezwykle proste – szczególnie na grillu gazowym Broil King i z odpowiednimi akcesoriami do grilla Broil King. Halloumi na grilla to dobry sposób na to, by nieco odmienić oblicze współczesnego polskiego BBQ, na którym dominują kiełbasa i karkówka.

Jak przygotować halloumi z grilla?

Jak grillować ser halloumi? Nie jest to żadna zaawansowana sztuka, gdy ma się odpowiedni sprzęt. Grillowany ser halloumi jest smaczny sam w sobie, dlatego nie trzeba go przyprawiać w żaden szczególny sposób. W zupełności wystarczy pokrojenie go na odpowiedniej wielkości plastry grubości około 1 cm i posmarowanie z obu stron oliwą z oliwek. Można również oprószyć go delikatnie papryką słodką, wędzoną albo chilli, jednak nie jest to konieczne.

Ser halloumi z grilla – jak przyrządzać?

Mając wysokiej jakości grill gazowy można w bezpieczny, a przede wszystkim niezwykle smaczny sposób zgrillować ser, który nabierze wtedy smakowitej konsystencji – będzie lekko chrupiący z zewnątrz i miękki w środku. Można w tym celu położyć go bezpośrednio na ruszcie lub wybrać specjalną żeliwną płytę z rynienkową powierzchnią. Wystarczą 2 minuty smażenia sera z obu stron – do przewracania można użyć wysokiej jakośći szczypiec do grilla z oferty Broil King.

Grill gazowy Broil King Baron 590 – – kliknij w zdjęcie, aby przejść do strony produktu

Jak serwować halloumi z grilla?

Kładąc ser halloumi na grilla, należy pilnować go, aby nie spalił się zbytnio. W zupełności wystarczy zrumienić go na lekko brązowy kolor. Można również zgrillować go „w diament”, czyli układając tak, aby rusz odcisnął na nim wzór w romby. Kroić, a następnie serwować ser można na specjalnych deskach z podwójnego zestawu Broil King – świetnie nadają się one do podawania i stanowią piękną dekorację stołu, wraz z zawartością. Grillowany ser halloumi można jeść ze świeżymi warzywami – papryką, pomidorem, surówkami, oraz oczywiście z pieczywem. To potrawa, która doskonale smakuje i syci!

Deska cedrowa do grillowania GrillPro – kliknij w zdjęcie, aby przejść do strony produktu