Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Jakie potrawy z grilla dla dzieci warto przyrządzić?

Jeśli grill, to oczywiście kiełbaski, karkówka, sery, szaszłyki, ryby. Które z tych potraw nadają się dla dzieci? A może warto przygotować osobne dania na grilla dla dzieci – aby były smaczne, akceptowane przez nie, a przy tym zdrowe?

Potrawy z grilla dla dzieci – co można podać?

Jakie powinny być dania z grilla dla dzieci? Przede wszystkim bezpieczne – porządnie wysmażone, jeśli chodzi o mięsa, ale o miękkiej konsystencji. Przydadzą się też warzywa lub owoce, dzięki którym maluchy chętnie zjedzą coś podczas letniego przyjęcia w ogrodzie, a rodzice będą mieli poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Dobrymi mięsami dla dzieci są pierś z kurczaka lub indyka – chude mięsa, które po krótkiej obróbce termicznej będą miękkie, a doprawione w odpowiedni sposób zasmakują maluchom. Można też podać im na przykład grube plastry pomidora posypane ziołami oraz startym żółtym serem – świetne jako przekąska lub dodatek do dań mięsnych. Dzieci lubią też szaszłyki – szczególnie te samodzielnie przyrządzone. Pozwól im zabawić się i również uczestniczyć w przyrządzaniu potraw na grilla!

Jak smażyć potrawy na grill dla dzieci?

Mięsa i warzywa, które trafiają na grilla, powinny zostać skropione odrobiną oliwy i oprószone lekko przyprawami – jednak niekoniecznie tymi ostrymi oraz z dużą ilością soli. Zamiast gotowych marynat lepiej wykorzystać oliwę i rozmaryn, tymianek, zioła prowansalskie, słodką paprykę, oregano, bazylię, czy inne znane Ci i lubiane przez dzieci produkty. A na deser możesz zafundować maluchom grillowane banany! Wystarczy przekroić je wzdłuż na pół, gdy jeszcze są w skórce, włożyć do miąższu kilka kostek czekolady i grillować przez kilka minut aż do rozpuszczenia czekolady. Aby jak najkrócej poddawać produkty dla dzieci grillowaniu, a jednocześnie upewnić się co do ich prawidłowego stopnia wysmażenia, warto stosować grill gazowy Broil King z pokrywą, która maksymalizuje efekt obróbki termicznej.

Chrupiące warzywa dla dzieci i ryby – jak smażyć na grillu?

Dzieci bardzo chętnie jedzą również ryby z grilla – smażąc je i używając do przewracania łopatki wielofunkcyjnej Broil King, bez trudu zmienisz stronę nawet najdelikatniejszego gatunku ryby, bez rozsypywania delikatnego mięsa. Do tego warto podać maluchom grillowane na złoto cząstki warzyw – ziemniaków, papryki, cukinii, pomidorów czy pieczarek. Specjalny kosz z uchwytem do grillowania pomoże równomiernie obsmażyć je bez wysiłku – i maluchy będą mogły w tym pomóc, oczywiście pod nadzorem dorosłych!