Możliwość zakupu na raty 0%
Ekspresowa wysyłka
100% oryginalne produkty

Nowy Baron edycja 2021 – doskonałe stało się jeszcze doskonalsze.

Seria Baron™  dzięki  swojej jakości uplasował się na szczycie topowych produktów tego typu, niezmiennie od wielu lat.  A mimo to producent wprowadził na rynek w 2021 kolejny model Baron 320 – aby jeszcze bardziej sprostać wymogom swoich Klientów. Czym tym razem zakoczy Cię marka Broill King?

Nowy Baron został gruntownie przebudowany i udoskonalony na wielu poziomach.

Po pierwsze: SKOŚNE UŁOŻENIE RUSZTU

To możliwość, której wcześniej nie było, a pozwala na jeszcze efektywniejsze odprowadzenie nadmiaru tłuszczu. W ten sposób ogranicza powstawanie nadmiaru płomieni w grillu, aby unknąć przypalenia potrawy.

Ułożenie rusztów w pozycji skośnej jest bardzo proste, wystarczy położyć go przy pomocy uchwytu wielofunkcyjnego #60745 na wypustkach w piekarniku, a to sprawi iż zyskasz większą kontrolę nad potrawą.

 

 

 

Po drugie: NOWA KONSTRUKCJA PIEKARNIKA

Nowa konstrukcja piekarnika Therma-Cast™ w całości została wykonana z odlewu aluminium, a to jest gwarancją nierdzewności (!), już na zawsze.

Dno piekarnika również zyskało zupełnie odmienione wyprofilowanie aby jeszcze efektywniej odprowadzać tłuszcz do zbiornika, który został umieszczony pod spodem piekarnika. Nowa konstrukcja zminimalizowała ilość niezbędnych szczelin powietrznych, co blokuje przed przeciekaniem oraz dodatkowo absorbuje znacznie skuteczniej ciepło. Mocne powiewy wiatru już są niestraszne palącym się palnikom.

Dzięki nowej konstrukcji piekarnik umożliwia na prawdę łatwą wymianę palników oraz  jego oczyszczenie.

 

Po trzecie: WIĘKSZA TACKA NA TŁUSZCZ WYJMOWANA Z PRZODU

Z racji tego, że całą Serię Baron™  wyróżnia duza powierzchnia grillowa, daje tym samym możliwości przygotowania potraw dla większej grupy osób, w jednym czasie. A co za tym postępuje –  większ ilość dań generują również większą porcję wydalanego tłuszczu.  A zatem  większa tacka na tłuszcz staje się doskkonały rozwiązaniem. Tackę należy oczyścić po każdym grillowaniu, jednak rzadziej niż dotychczas, bo jej pojemność jest w stanie pomieścić jeszcze więcej niechcianych przez nas esencji z potraw. 

Kolejną miłą niespodzianką jest możliwość wyjęcia tacki bezpośrednio od przodu grilla po otworzeniu szafki, a nie z boku, co miało miejsce jak do tej pory.  Co ciekawe funkcja wyjmowania poszczególnych elementów stała się wreszcie faktem ! Nie ma konieczności wyjmowania tacek z tłuszczem,  zbieranym za pośrednictwem rynnyodprowadzającej tłuszcz z całej szerokości piekarnika – a to ozncza znacznie łatwiejsze oczyszczanie urządzenia. 

*** W grillach typu Baron™ 520 i 590 na dnie znajdują się dodatkowe deflektory ze stali szlachetnej chroniące dno przed kumulowaniem nadmiernej ilości ciepła.

 

 

Po czwarte: UDOSKONALNONA RNA PÓŁKA GRILLA

Ten elelment został udoskonalony w swej konstrukcji  aby zniwelować luzy.  Poprawione to zostało do tego stopnia, że nie ma opcji by półka wypadała przypadkowo z otworów, w których została prawidłowo umieszczona.

 

 

 

Po piąte: MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA I BLOKOWANE PÓŁKI BOCZNEJ

Nowa wersja Grilla BARON 320 posiada lepsze, odmienione mocowanie półek. Przylegają one znacznie dokładniej do ścian urządzenia.  Został także odnowiony system blokowania przed niekontrolowanym złożeniem, co stało się realne za przyczyną specjalnych spustów, zamiast śrubek.

 

 

 

Po szóste: JEDNOCŚCIOWA LISTWA PALNIKOWA

I tym o to sposobem dotarliśmy do palników.  Można rzec iż, to silnik całej machiny jaką jest urządzenie do grillowania klasy BARON 320 marki BROILL KING.  O silnik, który napędza każde technicznie skonstruowane urządzenie, należy pieczołowicie dogladać i dbać o nie. Z tego też względu dwuczęściowa listwa została zastąpiona jednoelemntową, co zapewnia większą trawłość. Ułatwia to także wymianę palników, przez fakt, że nie ma potrzeby zdejmowania górnego elementu, inaczej jak do tej pory. 

 

 

 

 

Po siódme: KUCHENKA BOCZNA, czyli udoskonalona wersja z SERII REGAL™

Seria Baron charakteryzuje się najwyższej jakości kuchenką boczną, zaczerpniętą z serii Regal™. Tym razem jednak poprawiono trwałość i jakość użytych komponentów. Ponadto możliwości grillowania zwiększono przez wprowadzonie większego rusztu, na którym z powodzeniem można umieścić:

Po ósme: DEDYKOWANĄ PŁYTĘ ŻELIWNĄ NAD KUCHENKĄ BOCZNĄ  #11250

  •  zwiększa przestrzeń do przyrządzenia dań

  • jest dwustronna

  • doskonała alternatywa dla patelni

  • kompatybilna z uchwytem wielofunkcyjnycm #60745

  •  

 

 

Po dziewiąte: STABILNA SZAFKA POD GRILLEM

Dlaczego to tak istotne?

Wobraź sobie, że Twój Grill gazowy musi pokanać drogę, nieżadko z przeszkodami, od piwniczki, garażu, czy innego rodzaju schowka do ogrodu, altanki… A we wnątrz butla gazowa, która nie może się odczepić, przewrócić; masywny piekarnik i dodatkowe udoskonalenia dedykowane do przymocowania w urzadzeniu. To wymaga solidności i stabilności. A zapewnia to specjalnie zaprojektowana szafka pod grillem.

Jej główne cechy to:

  • solidna konstrukcja

  • stabliność dzięki użyciu jeszcze lepiej dopasowanym elementom

  • posiada szerszą podstawę

  • drzwi wzbogacone o magnesy w górnej oraz dolnej części, by uniemożliwić im samodzielne otwieranie się

  • podwyższenie prestiżu  w wyglądzie grilla przez stalowy element z przodu i nałożenie koloru Black Knight

 

 

Po dziesiąte: PODŚWIETLANE POKRĘTŁA

Genialna opcja, która sprawdzi się zwłaszcza po zmroku. Przyjemne niebieskie światło, które inteligentnie zmienia natężenie wraz z mocą palnika. Wszystko to niewątpliwie podnosi komfort pracy z grillem oraz zwiększa jego funkcjonalność. Poza tym pomaga dodatkowo stworzyć wyjątkowy klimat, bo wygląda obłędnie 🙂 

 

 

 

Udoskonalenie już doskonałego – stało się możliwe. To Broil King

Baron 320.

 
Wpis przygotowała: Sylvi Złotucha

 

—–———-—-—–

W razie  pytań zapraszamy do kontaktu z Naszymi ekspertami. Z pewnością przyłożymy wszelkich starań aby okazać się pomocnym. Nasz sklep – Produkty Premium – to  autoryzowany partner marki Broil King w Polsce. 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu (link) .