Wędzarnie gazowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak działa wędzarnia gazowa?

W naszym internetowym sklepie czeka na Państwa bogaty wybór urządzeń, pozwalających na ekologiczne i komfortowe wędzenie ulubionych potraw oraz przekąsek. Zastosowanie wędzarni gazowej umożliwia nadawanie potrawom intensywnego aromatu oraz charakterystycznego smaku. Dzięki obróbce dymem wędzarnianym bez konieczności stosowania węgla lub drewna, sam proces wędzenia staje się znacznie wygodniejszy. Aby uzyskać aromat, gazowe wędzarnie wykorzystują odpowiednie wiórki (zrębki) drewna, które podgrzane do odpowiedniej temperatury wydzielają intensywnie pachnący dym.

Zalety wędzarni gazowych

Pod względem funkcjonalności wędzarnia gazowa w niczym nie odbiega od klasycznych urządzeń zasilanych węglem, drewnem lub prądem. Natomiast tym, co skłania do jej zakupu wielu miłośników wędzonych potraw, jest fakt, iż obsługa tego rodzaju urządzeń jest znacznie prostsza i wygodniejsza niż w przypadku wędzarni węglowych. Przede wszystkim, nie ma tu długotrwałego rozpalania i czekania aż drewno lub węgiel osiągną optymalną temperaturę. Etap ten w gazowej wędzarni odbywa się w pełni automatycznie.

Jeśli chodzi o smak potraw, jakie pozwoli nam przyrządzić wędzarnia gazowa, opinie zadowolonych użytkowników mówią same za siebie. Wielu naszych klientów podkreśla, że wytwarzający się w urządzeniu dym nadaje wędzonym jedzeniu unikatowy zapach i smak, którego próżno szukać w wędlinach, serach czy rybach z supermarketów.

Kolejną zaletą wędzarni gazowych jest bez wątpienia ich tania i łatwa eksploatacja. Jedyne, czego potrzebujemy do uruchomienia urządzenia, to dostęp do gazu z sieci lub butli oraz zrębki odpowiedniego gatunku drewna. Do wędzenia gazowego doskonale nadają się m.in. wiórki z jabłoni, klonu, dębu, brzozy, klonu, wiśni oraz innych drzew liściastych.

Jaką wędzarnię gazową wybrać?

Szeroka gama produktów dostępnych w ofercie naszego sklepu online pozwala wybrać idealną gazową wędzarnię dla własnych potrzeb. Na uwagę zasługuje m.in. oferta marki Landmann – jednego z czołowych producentów tego rodzaju sprzętów. Produkty wędzone dymem w wędzarniach Landmann, nabierają długotrwałego, charakterystycznego zapachu, który jeszcze lepiej pozwala eksponować ich walory smakowe. Jednocześnie, dostępne w tej kategorii modele pozwalają przyrządzić każdy rodzaj potraw, który może być wędzony w tradycyjnej wędzarni węglowej.

Polecamy również wędzarnie gazowe Smoke Broil King, których znakiem rozpoznawczym są głęboki smak oraz wyjątkowy aromat przyrządzanych potraw. Model Smoke ma wszystko, co powinna zaoferować nam dobrej jakości wędzarnia gazowa – opinie użytkowników potwierdzą przemyślaną, konstrukcję, wysoką jakość wykonania oraz łatwą obsługę.

Wysoka jakość wędzarni na gaz, które proponujemy w naszym sklepie online, pozwoli Państwu cieszyć się ich niezawodnością przez wiele sezonów. Zapraszamy do zakupów oraz do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszego asortymentu.